Çok fazla video oyunu oynuyorsanız, bir makineye karşı rekabet etmeye yabancı değilsiniz. Halo Infinite  gibi bir oyunu yeterince uzun süre oynadığınızda, muhtemelen savaş alanındaki en zeki Spartalılar olmayan birkaç robotla karşılaşırsınız. Ama ya dahi bir yapay zeka ile oyun oynayabilseydiniz? bu aslında sizi bir insan gibi dinliyor ve yanıtlıyormuş gibi mi hissettiriyor?

Seyahat, yeni bir yapay zekadır. makineler etrafında inşa edilmiş benzersiz oyunlar içeren oyun platformu. Deneysel projeye, A.I.'nin arkasındaki stüdyo olan Latitude öncülük ediyor. Zindan. Bu metin tabanlı macera oyununda, bir makine, tıpkı bir RPG zindan ustası gibi, kullanıcının yazdığı her şeye yanıt vererek akıcı bir şekilde bir hikaye oluşturur. 2019'da etkileyici bir numaraydı, ancak Voyage'ın oyuncular için sunduğu şeylerin yalnızca başlangıcı.

yapay zeka Zindan bir vaadin tohumuydu, ya önceden yazılmış şeylere bağlı değilseniz?” Latitude CEO'su Nick Walton, projeyle ilgili bir röportaj için oturduğumuzda bana söyledi. “Her zaman Yapay Zeka'yı gördük. Dungeon, inşa etmek istediklerimizin %5'i kadar.”

Herkesin yapay zeka yapmasına izin verecek genişleyen bir seçilmiş oyunlar ve oluşturma araçları listesi aracılığıyla. deneyim, Voyage soğuk, dijital geleceğimize biraz hayat getirmeyi umuyor.

Zindanın dışında

Yolculuk, 'in doğrudan bir sonucudur.yapay zeka 2019'un sonlarında pek çok meraklı bakışı kazanan Dungeon. Oyun, oyuncuların Dungeons & Ejderhalar. Walton, güçlü bir açık kaynaklı yapay zeka olan GPT ile deneyler yapmaya başladı. İnternetteki verileri tarayan model.

Walton, teknolojiyi otomatik tamamlama olarak tanımlıyor, ancak zekası 10.000 kez patladı. Yapay zekayı elde etmek için çok fazla ince ayar yapılması gerekti. doğru çalışıyor, oyunun ilk versiyonu zaman zaman saçma geliyordu (sadece bir fantezi oyun incelemesine başlamak için ejderhalarla savaşan şövalyeler hakkında hikayeler örmeye başlayacaktı). Aylarca veri kümesi ince ayarından sonra — ve aslında oyuna insansı filtreler veriyor — Latitude, bir kullanıcının yazdığı her şeye neredeyse tepki verebilen ve onu bir hikayeye dönüştürebilen ikna edici bir zindan ustası yaratmıştı. Bu, 2019'un sonlarında birçok oyuncunun dikkatini çekerek genişlemenin tohumlarını attı.

 Voyage bir yapay zekadır botların kuralları yazdığı oyun cenneti

Walton, Digital Trends'e “Burada insanların gerçekten heyecan duyduğu bir şey olduğunu fark ettik” diyor. “Bu, insanların sorunları çözmek için özgürce yeteneğe sahip olduğu bu esnek deneyimlere sahip olma yeteneği. Bir trolle savaşmak yerine, trole bir kek teklif edebilir ve daha sonra hamur işlerine olan aşklarını bağlayabilir ve şehirde bir pastane açabilirler. Başka bir oyunda asla olmayacak hikayeler olan tüm bu harika şeyleri yapabilirler.”

Yeni bir yolculuk

Abonelik tabanlı bir hizmet olarak piyasaya sürülecek olan Yolculuk, bir dizi yeni oyunla bu merakı daha da ileri götürün. Orta Çağ Sorunları'nda, oyuncular tıpkı Reigns serisi gibi krallığındaki sorunları çözmesi gereken bir kral rolünü üstleniyor. Birkaç seçenek arasından seçim yapmak yerine, oyuncular istedikleri her şeyi yazacak ve bilgisayar benzersiz bir yanıt üretecektir. Ardından, oyunculara rastgele nesneler verildiği ve bunları yeni bir şey oluşturmak için birleştirmelerinin istendiği Şeyler var. Belirli bir tarif yok; yapay zeka oyuncuların ne yapacağına organik olarak karar verir. Örneğin, bir kamera ve interneti birleştirmek YouTube'u üretebilir.

 Voyage bir yapay zekadır botların kuralları yazdığı oyun cenneti

Daha da etkileyici olanı Pixel This, Pictionary'de çok oyunculu bir dönüş. Bir oyuncu, yapay zekadan istediği bir şeyi yazar. “bir tabak spagettili köpek” kadar spesifik olabilen çizim yapmak ve bilgisayar yavaş yavaş bir doodle oluştururken diğer oyuncuların tahmin etmesi gerekir.

“Her zaman gördük. yapay zeka Dungeon, inşa etmek istediklerimizin %5'i kadar.”

Platformun ilk teklifleri kulağa en az AI kadar özel geliyor. Zindan, ancak Latitude'un önceden oluşturulmuş oyunları, platformun ana kancası değildir. Voyage, herhangi bir aboneye, ister oyun ister tamamen farklı deneyimler olsun, kendi projelerini inşa etmek için ihtiyaç duydukları oluşturma araçlarını sunacak.

“Yapay zekanın gerçek güçlerinden biri. Walton, insan yaratıcılarının kendi başlarına yapabileceklerinden çok daha fazlasını yapmalarını sağlamasıdır” diyor. “Bir Skyrim yapmak içinYüzlerce insana ve tüm bu dünyayı inşa etmek için beş yıla ihtiyacınız var, ancak bir yapay zekaya sahip olduğunuzu hayal edebilirsiniz. birlikte çalıştığınız. Yaratıcı yönetmen ve yapay zeka sizsiniz. takımdır. Kendimizi yapay zeka arasındaki köprüyü sağlayan olarak görüyoruz. nasıl kodlanacağını veya yapay zekanın nasıl yapıldığını bilmeden harika deneyimler yaratabilen araştırma ve günlük kullanıcılar. çalışır.”

 Voyage, kuralları botların yazdığı bir yapay zeka oyun cennetidir

Bir yapay zeka Pixel This'de Darth Vader'ı banyoda çiziyor.

Sezgisel sistem, içerik oluşturucuların bir yapay zeka oluşturmasına izin verecek. doğal dil kullanan bot. Diyelim ki, bir kişilik seçebilecekler veya sadece yazarak makine için bir arka plan oluşturabilecekler. Araç aynı zamanda, yapay zekanın neyi değiştirdiğini değiştirmek için birbirine zincirlenebilen modüller de içerecek. düşünüyor ya da perde arkasında neler oluyor. Walton bunu, programlama bilgisi gerektirmeyen görsel bir betik dili olarak tanımlıyor.

“İnsanların AI üzerinde kitaplar ve hatta filmler için senaryolar oluşturduğunu zaten gördük. Zindan, ve sanırım Voyage ile bu modeli görmeye devam edeceğiz.”

Cansızlara hayat vermek

Latitude'un yapay zekaya yaklaşımı. oyun sürekli devam eden bir çalışmadır. Stüdyo, dünyayla daha iyi etkileşime giren botlar oluşturmak için her zaman teknolojiyle uğraşıyor. Walton, bir yapay zeka ile konuşmanın hayal kırıklığı yaratacağını belirtiyor. Skyrim'de oyunculara bir ejderha öldürmelerini söyleyen ve size bir kılıç vereceğini söyleyen oynanamaz karakter — ama ejderha ya da kılıç yok.

“Yapay zekayı nasıl entegre edeceğiniz konusunda anlamamız gereken daha çok şey var. Walton, dünyada olup bitenlerle ve karakterin onu oyuncuların hayal ettiği şekilde daha sürükleyici hale getirmek için neler yaptığıyla daha derin bir düzeyde” diyor.

“Yapay Zeka olmak istiyoruz. metaverse parçalarına güç sağlayan motor.”

Öyle olsa bile, Latitude'un oyunlarında zaten gerçek bir yaşam duygusu var. A.I. oynadığınızda Zindan, içtenlikle karşı tarafta tepki veren bir insan varmış gibi hissettiriyor. Şirketler “meta evren” vizyonlarını oluşturmak için acele ederken, garip dijital deneyimlerle dolup taşan bir dünyada bu canlandırıcı. Gözü dönmüş meta avatarlar ve ürkütücü derecede boş dijital Walmart'lar, genişletilmiş dijital deneyimler fikrini biraz distopik bulan şüpheciler için alay konusu oldu.

Walmart, #Metaverse'de Alışverişi böyle hayal ediyor.

Düşünceleriniz mi? 💭 pic.twitter.com/5l7KhoBse7

— Homo Digitalis (@DigitalisHomo) 3 Ocak 2022

Walton, konseptin belirli yönleriyle ilgilendiğini, ancak etiketin son zamanlarda kötüye kullanıldığını düşünüyor. Bunu internetin bir uzantısı olarak görüyor, ancak yeni kapasitelerle. Bu anlamda, Latitude'un Voyage ile çalışmasının ortalıkta dolaşan bu ürkütücü deneyimlerden bazılarına hayat vermeye yardımcı olabileceğini düşünüyor.

“Yapay Zeka olmak istiyoruz. metaverse parçalarına güç sağlayan motor, ”diyor Walton. “Yani eviniz gibi girdiğiniz bu 3B alana sahipsiniz. Ve burası sadece varlıklarla dolu boş bir yer değil, aynı zamanda konuşabileceğiniz ve takılabileceğiniz karakterler de var. Bunu metaverse için, yaşamı karakterlere ve parçalara ayıran bir elektrik şebekesi olarak düşünün.”

Oyuncular, platform hakkında daha fazla bilgi almak için şu anda Voyage'ın bekleme listesine kaydolabilir.

p>