15.01.2022 04:55

Yeni Final Fantasy 14 sunucuları nihayet bu yılın sonlarında geliyor

Audio player yükleniyor…

Ağır gecikmelerden sonra Final Fantasy XIV, pırıl pırıl yeni sunucular alacak. Dijital satışlar da 25 Ocak Salı günü 17:00 JT/15:00 ET/9:00 CT'de geri dönecek.

Yönetmen Naoki Yoshida, haftalarca süren tıkanıklığın ardından ek sunucuları resmi bir blog gönderisinde duyurdu. yeni genişleme Endwalker'ın piyasaya sürülmesi nedeniyle.

Bu sunucu genişletmeleri, 15 Ocak'ta Okyanusya'da açılan yeni bir veri merkeziyle birlikte Avrupa, Kuzey Amerika ve Japonya'ya gelecek. Avrupa dört yeni Dünya alacak Temmuz 2022'de bir zaman ve 2023 yazında sekiz yeni Dünya ile mantıksal bir veri merkezi genişletmesi. Kuzey Amerika, mantıksal veri merkezi genişletmesini Ağustos 2022'de alacak ve 2023 yazında ek dört Dünya daha alacak. Hem Avrupa hem de Kuzey Amerika genişlemeler iki aşamada gerçekleşecek.

Japonya'nın yükseltmesi, şu anda veri merkezi başına çok fazla Dünya olduğu için biraz daha karmaşık. Böylece bölge, Dünya sayısını sekize düşürürken yeni bir mantıksal veri merkezi alacak ve bu da eşzamanlı oturum açma sayısını toplamda 50.000'in üzerinde önemli ölçüde artıracak.

Veri Merkezi Seyahat Sistemi, Başlangıçta Endwalker lansmanı için planlanan, 6.1x yama olarak piyasaya sürülecek. Sunucu tıkanıklığı nedeniyle askıya alınan Ana Dünya Transfer Hizmeti, 26 Ocak Çarşamba günü geri dönecek. 

Final Fantasy XIV'e çok sayıda oyuncu göçü, oyunda bazı ciddi yükseltmeleri gerektirdi. sunucular. Ancak, devam eden küresel yarı iletken sıkıntısı nedeniyle, bu artışlar önemli ölçüde ertelendi ve hatta ciddi sunucu tıkanıklığı nedeniyle oyunun dijital satışları (tekrar) durdurulmak zorunda kaldı.

Источник