Super Bowl 13 Şubat 2022'de başlayacak ve başlama saati 18:30 olarak planlandı. ET/3:30 PT. Bir Xbox'ınız varsa, Super Bowl 2022'yi konsolunuzda izleyip izleyemeyeceğinizi ve nasıl yapılacağını merak ediyor olabilirsiniz. İyi haberler! İster Xbox One, ister Xbox Series X veya zayıflamış kuzenleriniz olsun, büyük oyunu Xbox'ta izlemek kolaydır.

Zor olan kısım, konsol kurulumunuz için hangi yöntemin en iyi sonucu verdiğini bulmaktır. Birkaç farklı seçeneği, favori seçimimizin ne olduğunu ve tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu gözden geçireceğiz. Gitmeniz gereken konsol buysa, oyunu PlayStation konsolunuzda nasıl izleyeceğinizi de kontrol edebilirsiniz.

İçindekiler

  • Super Bowl'u bir oyun konsolu ile izleyin. Xbox'ınızdaki uygulama
  • Bant genişliğinizi kontrol edin
  • Ya 4K?

 Super Bowl 2022 Xbox'ta nasıl izlenir

Anthony/Pexels

Xbox'ınızdaki bir uygulamayla Super Bowl'u izleyin

 Super Bowl 2022 Xbox'ta nasıl izlenir

Çoğu oyuncu için, bu muhtemelen en kolay seçenektir ve oyunu herhangi bir ekstra aksesuara veya adıma ihtiyaç duymadan tam olarak istediğiniz gibi elde etmek için en sevdiğimiz seçimdir. Ayrıca, Xbox ile uyumlu o kadar çok akış hizmeti vardır ki, hangisini kullanmak istediğinizi seçebilirsiniz. Aşağıdaki seçenekleri denemenizi öneririz.

PeacockTV

Peacock uygulaması NBCUniversal'ın kendi akış uygulamasıdır, bu nedenle bu yıl Super Bowl'u yayınlaması mantıklı. Uygulamanın ücretsiz bir katmanı olsa da, oyun yalnızca aylık 5 ABD Doları olan Premium'da sunulacak. Oyunu alıp ardından bir NBC şovu (Parks and Rec, The Office) oynamak istiyorsanız bu iyi bir seçenektir., vb.) sonrasında.

Hulu + Live TV

ABD'deki en büyük akış hizmetidir, bu nedenle Hulu With ile yanlış gitmek zor Canlı tv. NBC, desteklediği büyük ağlar arasında yer alıyor, bu nedenle Super Bowl burada hiç akıllıca değil. Aylık 70 dolarlık abonelikle birlikte yalnızca canlı kanallar değil, isteğe bağlı Hulu kataloğu da geliyor. Üstelik artık Hulu With Live TV'de bulunan Disney+ Paketi'ne sahip oluyorsunuz.

YouTube TV

YouTube TV'nin uygulaması mükemmel kaliteye sahiptir ve en çok sorunsuz, ayrıntılı bir akış deneyimiyle ilgileniyorsanız harika bir seçimdir. YouTube TV'nin normalde aylık maliyeti 65 ABD dolarıdır, ancak bu rotaya gitmek istiyorsanız Super Bowl'dan hemen önce kaydolabileceğiniz ücretsiz bir deneme vardır.

SlingTV

SlingTV, YouTube TV'ye benzer bir seçenektir, ancak Super Bowl'a canlı erişim dahil olmak üzere kendi arayüzü ve içerik seçenekleri vardır. NBC izlemeyi içeren bir plan aldığınızdan emin olun ve gitmeniz iyi olur. Planlar ayda 35 ABD dolarından başlar, ancak yalnızca oyun için kullanabileceğiniz üç günlük ücretsiz deneme sürümü vardır.

FuboTV

Bu akış uygulaması spora odaklanır ve denenir bulunduğunuz yere göre mevcut en yüksek kalitede akışı sağlamak için. Kaliteli bir deneyim için güvenilir olan başka bir seçenektir. FuboTV paketleri ayda 65 ABD dolarından başlar ve başlamadan önce her şeyi başlatmak için yedi günlük ücretsiz deneme süresi vardır.

Birkaç farklı uygulama denemenizi veya halihazırda kullandığınız uygulamayı seçmenizi öneririz. Yeni bir uygulama deniyorsanız, hesabınızı oluşturmak ve büyük oyun gününden önce oturum açmak isteyeceksiniz — Daha sonra iptal etmeyi planlıyorsanız, ücretsiz denemelerin ne kadar süreceğine bir göz atın!

Bant genişliğinizi kontrol edin

Oyunu yayınlarken aklınızda bulundurmanız gereken dezavantajlardan biri şudur: Sınırsız internetiniz yoksa internet bant genişliği, güvenilir bir bağlantı ve aylık planınızda yeterli alan kalması gerekir. Bu, Xbox'ınıza Wi-Fi üzerinden bağlı olup olmadığınızı ve arkadaşlarınızı davet edip etmediğinizi hatırlamak için özellikle önemlidir. Kendi mobil cihazlarına sahip bir grup arkadaşınız Wi-Fi'nizi zorlayabilir, bu nedenle internetinizin bunu kaldırabileceğinden emin olmak önemlidir.

Peki ya 4K?

Eğer öyleyse? Super Bowl'u 4K izlemekle ilgileniyorsanız, bununla ilgili bir rehberimiz de var. Xbox 4K'yı desteklerken, oyun bu yıl bu kadar yüksek çözünürlükte yayınlanmayacak — ancak yine de 4K görüntü yükseltmeden çok fazla yararlanabilirsiniz ve bu işi yapmak için neye ihtiyacınız olduğunu açıklıyoruz.