15.01.2022 13:55

Xbox Series X'teki FPS Boost, gelecekte daha fazla oyuna gelebilir

Ses oynatıcısı yükleniyor…

Xbox Series X ve Xbox Series S'de geriye dönük uyumlu oyunların kare hızını dört katına çıkarabilen bir özellik olan FPS Boost, gelecekte daha fazla oyunun yararına olabilir. 

TRG'ye konuşuyor Xbox'taki program yönetimi, Jason Ronald, FPS Boost'un bir gün daha fazla oyundan faydalanma olasılığını dışlamadı.

“Dürüst olmak gerekirse, şu anda gerçekten bilmiyoruz” Ronald diyor. 

“Bazı geliştirmeler ve yeteneklerle ilgili karşılaştığımız zorluklardan biri, tüm bunları asıl orijinal oyunda hiçbir kod değişikliği yapmadan yapmamızdır. Bu nedenle, oyunları geliştirmek ve optimize etmek için yeni teknikler belirledikçe, çoğu zaman bunun tüm oyunlarda işe yaramayacağını biliyoruz. Ve bence FPS Boost, oyunu çok daha yüksek bir kare hızında çalıştırmak için kandırdığımız harika bir örnek.

“Ve bazı oyunlar gerçekten çok iyi çalışıyor. Ama oyunun %99'unun harika göründüğü ve oynadığı başka oyunlar da var. Ancak daha sonra, yolun %80'ini veya yolun %90'ını gerçekten bozan bir hata keşfederiz” diyor Ronald. Ve çoğu zaman çözümler bulmaya çalışırız ve bu sorunların üstesinden gelip gelemeyeceğimizi görürüz. Ancak biz ona kara kutu gibi davrandığımız için oyun kodunu doğrudan değiştirme imkanımız yok. 

“Bu, o zorluklardan biri. Ama aynı zamanda bu oyunları daha önce hiç olmadığı kadar zorluyoruz. Ve ne yazık ki, bazı teknikler tüm oyunlarda çalışmıyor.”

Daha yüksek kare hızları

FPS Boost yalnızca&nbsp'da kullanılabilir ;Xbox Series X ve Xbox Series S oyunları daha yüksek bir kare hızında çalıştırmak için yeni donanımın büyük ölçüde artırılmış CPU gücünü gerektirdiğinden. 

Mad Max gibi bazı oyunlarda 30 fps'den 120 fps'ye çıkan kare hızı artışlarının keyfini çıkardık ve sayısız eski Xbox 360 ve Xbox One oyunu, Microsoft'un akıllı teknik sihirbazı sayesinde artık sorunsuz 60 fps'de çalışıyor.

FPS Boost'un tamamen masadan kalkmaması cesaret verici. 30 fps'lik oyunların kare hızının iki katına çıkarılması, gelecekte oyunun nasıl hissettirdiği, göründüğü ve oynandığı üzerinde dönüştürücü bir etkiye sahip olabilir. 

Источник