Wordle ateş son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 2021'de çıkmasına rağmen, popülaritesinde büyük bir artış oldu. Basit kelime oyunu, genç ve yaşlı, oyuncu ya da oyuncu olmayan herkesin alması ve iyi vakit geçirmesi için yeterince kolaydır. Zor ama bir o kadar da bağımlılık yapıyor. Worlde'in günde yalnızca bir bulmaca vermesi gerçeğini, ona bağımlı olan herkes için bu kadar acı verici yapan da budur. Hepimiz daha fazlasını istiyoruz, ancak bu günlük zaman kısıtlamasını aşmak yok.

Yeni günlük bulmacanın ortaya çıkmasını beklerken, Wordle için benzer bir kaşıntıya neden olabilecek pek çok alternatif başlık var. Hepsinin anlaşılması kolaydır, yaratıcı düşünme becerilerinizi test eder ve hatta belki size yeni kelimeler öğretir ya da Wordle'a geri dönme zamanı geldiğinde pratik yapmanıza yardımcı olur.. Mobil ve bilgisayar oyunları pazarı, özellikle bulmaca oyunları açısından en doygun pazarlar arasındadır, bu nedenle tüm ucuz taklitçileri araştırmak yerine, şu anda oynayabileceğiniz Wordle gibi en iyi oyunlar burada.

Daha fazlasını görün

  • Wordle için en iyi ipuçları, püf noktaları ve başlangıç ​​sözcükleri
  • Tüm zamanların en iyi bulmaca oyunları
  • En iyi Android Ocak 2022'de çıkacak oyunlar

Typeshift

 Wordle gibi en iyi oyunlar

TypeShift, Wordle için harika bir arkadaştırama biraz daha fazla odak ve yön var. Tek bir dünyayı tahmin etmeye çalışmak yerine, o bölümde hangi harfin olduğunu değiştirmek için yukarı ve aşağı kaydırabileceğiniz bir dizi harf veriliyor. Harfleri yukarı ve aşağı hareket ettirerek, mevcut kombinasyonları kullanarak kelimeler oluşturmanız gerekir. Bir harf kullanarak bir kelime oluşturduğunuzda, renk değiştirir, amaç bir kelimedeki her harfi kullanmak ve hepsinin renk değiştirmesini sağlamaktır. TypeShift, Wordle gibi tek bir bulmacayı çözmeye çalışmak yerine, aynı parçalarla mümkün olduğunca çok şekilde bir bulmacayı çözmekle ilgilidir. TypeShift'in de birçok modu vardır. Wordle'e çok benzeyen günlük bir meydan okuma vardır, ancak isterseniz çok sayıda bulmaca da vardır.

Burada Oynat

Kitty Letter

 Wordle gibi en iyi oyunlar

If you&#8217 ;The Oatmeal adlı web çizgi romanını okudum, Kitty Letter’s sanat tarzı hemen tanınacak. Aynı içerik oluşturucunun hazırladığı bu oyun, Wordle'den daha doğrudan rekabete dayalı bir oyundur. Yalnızca mobil cihazlara yönelik bu oyunda, size ve rakibe Scrabble 'a benzer bir dizi harf verilir.kelimeler oluşturmak için bağladığınız bir altıgen içine yerleştirilmiş karolar. Daha fazla kelime ürettikçe, bu kelimeleri rakibinize taşıyacak ve daha sonra havaya uçuracak kedileri çağırıyorsunuz. Oluşturduğunuz kelimeler ne kadar büyük olursa, o kadar çok zarar verirsiniz. Bu, Wordle'den biraz daha stresli ama çok sevimli ve bağımlılık yapıyor.

Buradan İndirin

Babble Royale< /h2>

 Wordle gibi en iyi oyunlar

< p>Bu giriş, battle royale çılgınlığına atılmak için başka bir tembel girişim gibi görünebilir ve belki de öyledir, ama Babble Royale hala gerçekten eğlenceli bir oyundur. Tüm bilmeniz gereken, bunun Scrabble, olduğuama battle royale twist ile. Bu terime aşina değilseniz, bu oyun örneğinde, aynı anda tahtada taşlarınızı oynayan 15 oyuncuya kadar bir oyuna katılacaksınız. Sadece tahtanın kenarları yaklaştıkça yaptığınız ilk kelimeyi oluşturabilirsiniz, bu da herkesi birbirine daha yakın kelimeler oluşturmaya zorlar. Rakibin hala oluşturmaya çalıştığı bir harfe bağlanan bir kelime yaparsanız, onları ortadan kaldırırsınız. Ayakta kalan (veya yazım) sonuncusu kazanır.

Buradan İndirin

SpellTower

 Wordle gibi en iyi oyunlar

Bu daha eski bir oyun, ancak yine de çıktığı zamanki gibi iyiydi. SpellTower biraz Boggle ve Tetris gibidirbirine sarılır. Tetris, oynar gibi, bir kuyuda size bir harf ızgarası verilir.kelimeleri oluşturmak için bitişik harfleri birbirine bağlamak amacıyla. Sözcüklere bağladığınız harfler kaybolacak ve üstlerindeki harfler aşağıya düşecektir. Q ve X gibi bazı özel harfler, onları bir kelimede kullanmanın bir yolunu bulursanız tüm satırı temizleyecektir. Yaptığınız her kelime, ekran en üste dolduğunda oyun sona ererek başka bir harf satırının düşmesine neden olur. Diğer modlarda karoların zamana göre dağılımı veya ekranınızda temizlediğiniz karoların rakibinize gönderildiği çok oyunculu mod vardır.

Buradan İndirin

< h2>Merhaba Wordl

 Wordle gibi en iyi oyunlar

Son olarak, gerçekten sadece Wordle'i istiyorsanız ve başka hiçbir şey yapamıyorsa, her zaman Hello Wordl vardır. Bu, birkaç ince ayar ile Wordle ile tamamen aynı oyundur, ancak en önemlisi, günde yalnızca bir bulmaca ile sınırlı olmamanızdır. Zaten normal bir Wordle ustası gibi hissediyorsanız, o zaman Merhaba Wordl mükemmel olabilir, çünkü bulmacaları tahmin etmek için dört ila 11 harf arasında herhangi bir yerde kelimeler olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Aksi takdirde, bu, harflerin renk kodlamasına kadar, Wordle'in bir karbon kopyasıdır. Başka bir şey değilse, günlük bulmacayı üstlenmeden önce Wordle becerilerinizi geliştirmenin stressiz bir yoludur.

Burada Oyna< /p>