15.01.2022 03:55

Tudum! Netflix fiyatları geçerli ABD ve Kanada'da yukarı

Ses çalar yükleniyor…

The Witcher, Stranger Things 4 ve bir sonraki Squid Game'i Netflix'te izlemek yakında size daha pahalıya mal olacak – en azından ABD veya Kanada'da yaşıyorsanız.

Netflix TechRadar'a yayın devinin bugünden itibaren (14 Ocak 2022 Cuma) çoğu Kuzey Amerika müşterisinin oranlarını yükseltmeye hazırlanıyor.

Netflix'in yayın planı seçeneklerinde fiyat artışları 1 ila 2 ABD Doları arasında değişmektedir.

Temel Plan'da HD içerik almayan bireysel aboneler ayda 9,99 ABD doları ödeyecek (8,99 ABD dolarından). Bu, şirketin artık çift haneli (10 $ veya daha fazla) maliyeti olan temel hizmetten bir kuruş uzakta olduğu anlamına geliyor. Ancak Kanada'da Temel katman 9,99 ABD Doları olarak kalır.

Aynı anda iki HD akışına izin veren bir Standart Plan, ayda 15,49 ABD Doları (16,49 ABD Doları) tek sayıdan başlar ve bu sayı 13,99 ABD Dolarına yükselir. .

Aynı anda dört ekrana kadar Ultra HD 4K televizyon akışına izin veren Premium, ayda 17,99 ABD Dolarından 19,99 ABD Dolarına (20,99 Kanada Doları) sıçramaktadır.

Netflix, TechRadar'a şunları söyledi: “İnsanların her zamankinden daha fazla eğlence seçeneğine sahip olduğunu anlıyoruz. ve üyelerimize daha da iyi bir deneyim sunmaya kararlıyız. Çok çeşitli kaliteli eğlence seçenekleri sunmaya devam edebilmek için fiyatlarımızı güncelliyoruz. Her zaman olduğu gibi, üyelerin bir fiyat seçebilmesi için bir dizi plan sunuyoruz. bütçelerine uygun.”

Yeni aboneler için bu katman fiyatları hemen geçerlidir. Mevcut aboneler, e-posta yoluyla bilgilendirildikten sonra önümüzdeki haftalarda artışları görecekler. Basitçe söylemek gerekirse, bir sonraki faturanız aylık artışı yansıtmalıdır.

Bu, Netflix'in abonelik fiyatlarını iki yıl içinde ikinci kez artırmasıdır.

Netflix bunu neden yapıyor?

Netflix'in kararı sürpriz olmamalı. Amazxin Video, Apple ve Statistica'ya göre lansmanından sadece iki yıl sonra şimdiden 118 milyon aboneye ulaşan Disney+'ın yeni ve büyüyen rekabetiyle karşı karşıya. Netflix 214 milyon abonesiyle hâlâ lider.

Bu rekabette bir adım önde olmak, yeni diziler, yeni filmler ve orijinal içerik konseptleri anlamına geliyor. Bütün bunlar paraya mal oluyor – milyarlarcası. 2021'de Netflix, içeriğe 17 milyar dolar harcadı. Bu yıl bundan çok daha fazlasını harcayabilir.

Bu para kısmen abonelik ücretlerinden geliyor. Şimdi bu ücretler, Netflix'i bir numara olma arayışında desteklemek için artacak.

ABD'li tüketiciler maliyetleri yönetmek için ne yapabilir? Diyelim ki Premium'dan Standard'a geçebilirler veya tüm Netflix'lerini küçük bir akıllı telefon ekranında izliyorlarsa, 9,99 ABD doları HD'siz planını bile düşünebilirler.

Diğer seçenek Disney+'a geçmektir. ayda sadece 7,99 ABD doları veya AppleTV, bütçe dostu ayda 4,99 ABD doları tutarındadır. Bu akış platformlarında The Witcher, Stanger veya Disney, Marvel ve Star War franchise filmlerinin çoğunun bulunmadığını unutmayın.

Источник