23.06.2022 21:00

TikTok TV, VIZIO'nun uygun fiyatlı TV'lerinde yeni bir yuva buluyor – küçük bir yakalamayla

Ses oynatıcı yükleniyor…

Uygulama VIZIO akıllı TV'lere (yeni sekmede açılır) geçerken TikTok'un küresel hakimiyeti devam ediyor. 

güncelleme şu anda kullanıma sunuluyor(yeni sekmede açılır) ana sayfada yeni bir uygulamayla açılır. VIZIO, Kasım 2021'de Kuzey Amerika'da ilk kez piyasaya sürüldüğünde Samsung ve LG'nin rakipleri olduğu için TikTok'u desteklemekte biraz yavaş. TikTok TV, esasen mobil uygulama ile aynı, ancak daha büyük bir ekranda ve video kaydetme özelliği yok. .

Bu özel sunumla ilgili dikkate değer olan şey, VIZIO TV'lerin ucuz olduğu biliniyor. Örneğin, Vizio'nun V-Serisi 43 inç 4K HDR TV'yi 300 doların biraz altında bir fiyata satın alabilirsiniz. Bunu Samsung 4K TV'lerle karşılaştırın.Bir tanesi için büyük olasılıkla 400 dolardan fazla ödersiniz ve bu, satışta olduğu varsayılır. 

TikTok'un Vizio TV'lere gelmesi, popüler bir uygulamanızın TV tüketicisinin kullanımına daha yaygın olarak sunulduğu anlamına gelir.

Ancak bir yakalama var. Bir VIZIO temsilcisi, uygulamanın, şirketin kendi uygulama platformu olan SmartCast'a sahip tüm VIZIO TV'lerde kullanılabileceğini doğruladı. TV'nizde SmartCast olup olmadığını bilmiyorsanız, VIZIO'nun web sitesine (yeni sekmede açılır) gidip modelinizi arayarak kontrol edebilirsiniz; ürün sayfasında listelenecektir.

Web sitesine göre, 2021 ve sonraki tüm VIZIO TV'ler SmartCast ile birlikte gelir. Bu, daha eski bir modeliniz varsa, uygulama platformunuz olmayabilir ve bu nedenle TikTok TV'yi almanın bir yolu olmayabilir.

Düşük maliyetli TV'lerde bulunması dışında, TikTok TV hemen hemen aynıdır. . Kişiselleştirilmiş beslemenizden video izlemek için TikTok hesabınızı VIZIO ekranına bağlayabilirsiniz. Uygulamada ayrıca sürekli içerik akışı için Otomatik Kullan özelliği etkinleştirilmiştir.

Analiz: Yeni şeyler denemek

TikTok mobil köklerinden uzaklaşıp yeni platformlara adım atarken, merak etmekten kendinizi alamazsınız. ByteDance'in uygulaması için hangi ana şirket var. Düşük maliyetli 4K TV'lere geçiş yapmak muhtemelen onlara daha da büyük bir kitle kazandıracaktır, ancak aynı içerikle ancak bu kadarını yapabilirsiniz.

Sonuç olarak, TikTok yeni şeyler deniyor. Şubat ayında, uygulama maksimum video uzunluğunu 10 dakikaya uzattı ve görünüşe göre YouTube'u ele geçirdi. Mayıs ayındaki raporlar, ByteDance'in hizmetinde video oyunları uygulamaya çalıştığını ortaya koyuyor. Ancak bir şeritte koşmak ve engellerden kaçmak gibi oldukça basit mobil oyunlardır. Oldukça rastgele olsa bile, TikTok'un büyümeyi teşvik etmek için ne yaptığını görmek ilginç.

Ayrıca, bunu bilmiyor olabilirsiniz, ancak TikTok videolarını indirmek tamamen mümkündür. TechRadar'ın favorilerinizi dev içerik kitaplığında kaybolmaktan nasıl kurtaracağınıza dair bir kılavuzu var.

Cesar Cadenas

Источник