31.01.2022 20:00

Size rekabet avantajı sağlayabilecek ultra hızlı 500 Hz oyun monitörü tespit edildi

Ses çalar yükleme…

BOE Teknolojisi, 500 Hz'ye ulaşan bir panel ile şimdiye kadarki en hızlı yenileme hızı açısından dünyada bir ilki başardı.

BOE (Beijing Oriental Electronics), panel üretiminde önemli bir oyuncudur ve Çin haber sitesi Sina (Tom’s Hardware aracılığıyla) tarafından tespit edildiği üzere şirket, Full HD çözünürlüğe ve 500 Hz yenileme hızına sahip 27 inçlik bir monitör tasarlamayı başardı.

Açıkça, 1 ms'lik bir yanıt süresine sahip olmasını bekleyebileceğiniz gibi, üst düzey rekabetçi oyunlar için mümkün olan en yüksek kare hızlarını sağlamak üzere tasarlanmış bir oyun monitörü.

Ekranda başka hiçbir bilgi sağlanmadı, ancak Tom&rsquo ;s ayrıca 8 bit renk sunduğuna ve 8 şeritli bir eDP sinyali için destek sunduğuna dikkat çekiyor.

Monitör, ‘yüksek mobiliteye sahip oksit bir arka panel’ şu anda piyasadaki en hızlı panellerin 360 Hz yenileme hızı sunduğunu düşünürsek, bu büyük bir adım olan 500 Hz'e ciddi bir vites geçişini kolaylaştırmak için.

Bu noktada, bu bir prototip model, dolayısıyla BOE'nin böyle bir monitörün gerçek hacimli üretimi için ne zaman baskı yapmaya çalışacağı net değil – ancak bu muhtemelen çizginin oldukça aşağısında.

Analiz: O kadar hızlı ki hertz (cüzdanınız)

Bu tür yeni teknolojiyi kullanan 500 Hz'lik bir monitör, sonunda piyasaya sürüldüğünde (ya da belki de) şüphesiz cüzdanınızı boşaltacaktır. Yukarıda belirttiğimiz gibi, bu, elbette, 27 inç boyutun garip bir seçim olmasına rağmen, çerçeve hızlarını artırmak için süper hızlı bir 1080p ekran isteyen insanların çoğunun garip bir seçim olmasına rağmen, parası olmayan profesyonel oyuncuları hedefleyecektir. çatıdan daha küçük 24 inçlik bir panel seçin.

Tipik olarak, 27 inç ile 1440p'ye çıkmayı bekleriz ve bu, yüksek yenileme hızı monitörlerinin izlediği diğer yoldur. Nvidia, 1440p ‘espor ekranları’ Artık üst düzey GPU'ları 1440p'de büyük ölçüde yüksek kare hızlarına ayak uydurabildiğine göre (en azından daha az vergi gerektiren espor oyunlarında) ve AOC AG274QGM'nin beğenilerinin piyasaya sürülmeye hazır olduğunu gördük.

Sonuncusu 300 Hz'lik bir monitördür, ancak bu çoğu oyuncu için gerçekçi olarak yeterli ve yine de 300 Hz'nin (veya bu konuda tartışmalı olarak 240 Hz) üzerinde azalan getiriler var. Sonunda buna değmeyecek bir prim ödeyebilirsiniz, açıkçası – ve daha az talepkar oyunlarda bile saniyede 500 kare (ve sadece zirveye ulaşmakla kalmayıp sağlam bir 500 fps) sürmek de kolay olmayacak.

Yine de seçeneklerin olması güzel ve gelecekte bize bir şans sunulsaydı 500 Hz'lik bir monitöre bir girdap vermek isteyeceğimizi inkar edemeyiz. Daha önce de belirtildiği gibi, bu tür süper yüksek yenileme hızına sahip monitörü bir süre satışta görmeyeceğiz, büyük olasılıkla gelecek yıl, aslında – AU Optronics ve LG Display'den 480 Hz monitörlerin yolda olduğunu, ancak 2023'e kadar çıkmayacağını daha önce duyduğumuzu unutmayın.

  • En iyi işlemcilere göz atın

Darren Alan

Источник