Belki de orta sürüşte en iyi değer

Ride1Up Prodigy XR incelemesi

(Resim: © Mark Knapp)

TechRadar Kararı

Ride1Up Prodigy fiyat açısından etkileyici bazı şeyler yapıyor, yani Sınıf 3 orta tahrikli bir motor sunuyor ve önemli olduğu yerlerde bazı kaliteli parçaları birleştiriyor. Ağırlığına aldırmazsanız, yenmesi zor bir motosiklet.

Artıları

 • +

  Oldukça performans

 • +

  Rekabetçi fiyat

 • +

  Gizli pil

Eksileri

 • Ağır

 • Daha sert sürüş

 • Çerçeve esnekliğiyle ilgili

Ride1UP Prodigy XR teknik özellikleri

Boyut aralığı: Tek beden (sürücü yükseklikleri 5’6” ila 6’4”)

Motor: 90 Nm Brose TF Sprinter orta sürüş

En yüksek hız (motorlu): 28mph

Güç: 36V 14ah (504Wh) lityum pil

Kontrol: Tork sensörü pedal desteği

E-bisiklet sınıflandırması: 3. Sınıf

Hızlar: Dokuz vitesli (46/11 maks. vites oranı, 46/34 dk. vites oranı)

Frenler: Tektro HD-M275 çift pistonlu hidrolik disk frenler

Çerçeve malzemesi: Alaşım

Çatal malzemesi: 6061 Alüminyum Alaşım

Tekerlek boyutu: 27.5” x 2,0”

Ağırlık: 56,6 pound (ölçülen)

Menzil: 30-50 mil (nominal); 27,6 mil (test edildi)

Ağırlık kapasitesi: 300 pound

Ride1Up Prodigy: İki dakikalık inceleme

Bu, XR çerçevesiyle TechRadar'ın Ride1Up Prodigy tam incelemesidir. Orta sınıf bir bisiklet olarak, Ride1Up Prodigy'nin kaliteli bileşenler ve bazı ciddi güçlerle gerçekten önde olduğunu görünce şaşırdık. 

en iyi elektrikli bisikletlerister düz bir atış, ister engebeli bir yolculuk, ister uzun bir yürüyüş, isterse bir şehrin kıvrımlı kıvrımlarında bir gezinti olsun, A'dan B'ye gitmeyi bir esinti haline getirin. Ride1Up Prodigy, bu çok yönlü deneyimi şok edici bir değerde sunmada uzun bir yol kat etmeyi hedefliyor. Sadece 2,295 Dolar'lık bir elektrikli bisiklet için pek çok hediyeyi paketliyor. Piyasada çok daha ucuz seçenekler olsa da (birkaç örnek için en ucuz e-bisikletler listemize bir göz atın), bazıları bu fiyatı düşürmek için özelliklerden yoksun olma eğilimindedir, hatta bazı durumlarda daha ucuzu tercih eder. parçalar veya daha zayıf bileşenler. 

Burada öyle değil. Bir an için teknik bilgi almamıza izin verin: Düz hız ve tepelerde kaldıraç için birçok seçenek ve konforlu bir sürüş sağlamak için 9 vitesli Shimano Alivio vites değiştirici ve kaset kullanan bir aktarma organı bulacaksınız. Tektro hidrolik disk frenleri, birçok ucuz e-bisiklette bulunan tek pistonlu mekanik disk frenlerin bir adım üzerindedir. Ride1Up ayrıca bisikleti dışarı çıkarmak için ışıklar, bir arka raf ve ön ve arka çamurluklar da atıyor. 

Prodigy'deki gösterinin yıldızı, elbette, 90 Nm tork sunan lezzetli ve güçlü bir Brose TF orta tahrik motorunu yaklaşık 500 Wh pil ile birleştiren elektrik sistemidir. Combo, bol miktarda hız sağlar, 28mph'de yükselir ve pilden iyi bir menzil elde eder. Bu fiyata, böyle güçlü bir motor bulmak şöyle dursun, gücünü çok hızlı aktarma organlarına uygulayabilmekten yararlanan bir orta tahrik motoru bulmak yeterince nadirdir.

Bisiklet. tüm ambalajları ve elektrikli bisikletlerle gelme eğiliminde olan ek ağırlık göz önüne alındığında oldukça ağırdır. 56,6 pound ağırlığıyla, merdivenlerden inip çıkmayı zorlaştıracak kadar ve motor gücü olmadan binmek için biraz sıkıntı yaratacak kadar ağırdır. 

Ancak motoruyla keyifli bir sürüş. Rahat olan dik bir sürüş pozisyonu sunar, ancak uzun süreli sürüş için oturma kemiklerine biraz fazla ağırlık verebilir. Tork sensörü, girişe yanıt vererek iyi bir iş çıkarıyor ve motorun devreye girmesiyle sarsıntılı olmayan doğal pedal çevirmeyi sağlıyor.

İster düşük destek ayarında gelişigüzel seyir yapın ister “Turbo” ayarında yolda uçun, Ride1Up Prodigy gücünü iyi kullanır. Ve bisikleti oldukça korkunç bir şekilde kullanırken bile (ağır bir yük ile çok sayıda yüksek hızda sürüş), saygın bir menzile sahip olabilir – Testlerimiz sırasında tek bir şarjla 26 milden fazla yol kat ederken, menzil hakkında ihtiyatlı tahminler sağladı ve bu da pili bitmiş bir sürüşün ortasında takılıp kalmamamıza yardımcı oldu.

Uzmanlaşmış Turbo Vado 4.0 gibi daha iyi bisikletler var, ancak bunlar çok daha pahalıya mal oluyor — Uzmanlar için 4.000 $//3.900/5.000 AU $. Bu arada, Ride1Up, gizli bir pil takımı sayesinde tasarımda öne çıkarken sürüş deneyimiyle yakından eşleştiği 4.000 ABD Doları (yaklaşık 3.000 ABD Doları/5.500 ABD Doları) Bluejay Sport gibi bir bisiklete karşı takdire şayan değerini gösteriyor. 

2.295$'a, orta seviye e-bisikletler gerçekten bundan daha iyi olamaz. Marin Sausalito E1 yaklaşıyor, ancak saatte 20 mil hıza ulaşan 1. Sınıf bir e-bisiklet olarak performans açısından çok geride kalıyor ve yine de biraz daha pahalı. 

 Ride1Up Prodigy: Fiyat ve bulunabilirlik 

Test ettiğimiz XR çerçeveli veya adım adım çerçeveli Ride1Up Prodigy, şu anda Amerika Birleşik Devletleri'nde 2.295$ (yeni sekmede açılır) karşılığında mevcuttur. Ayrıca, çataldaki hidrolik amortisörler gibi daha fazla dağ bisikleti bileşenini tercih eden ve kargo raflarını boşaltan 100 $ daha fazla bir XR modeli de var.  

Ride1Up Prodigy XR incelemesi

Ride1Up Prodigy: Tasarım

 • Donanımlı
 • 56,6 pound ağırlığında
 • Yarı gizli

< p>Ride1Up Prodigy, bir bisikletin olmasını isteyebileceğiniz kadar donanımlıdır. Çamurluklar? Evet, metal olanları var. Taşıyıcı raf mı? Arkada 40 pound'a kadar taşıyabilen ağır bir tane var, ancak arka çamurlukla entegre olduğunu belirtmekte fayda var. Her ikisi de bisikletin piliyle çalışan ayarlanabilir bir far ve bir arka lamba vardır, ancak bu tür dahil edilen ışıklar nadiren olmasını istediğimiz kadar parlaktır. Pedalların önüne asla geçmeyecek kadar geriye takılmış bir ayaklık da var. Bisiklet ayrıca çerçevede iki set su şişesi kafesi başlığına sahiptir. Bisiklette eksik olan tek şey bir zilmiş gibi geliyor.

Sonra bisikletin donatıldığı donanım var. Ride1Up, 180 mm diskli Tektro hidrolik frenlerini tercih etti. Kaliperler, fren ayarlarının daha kolay yapılmasına yardımcı olan çift pistona sahiptir. Tamamı arka vites değiştirici ve entegre vites sensörü tarafından yönetilen 9 vitesli Shimano Alivio şanzıman vardır. 

Bisiklet, tüm bu donanımın yanı sıra elektrikli bileşenlerin bir sonucu olarak bir miktar kütleye sahiptir. Onu 56,6 pound olarak tarttık, bu yüzden 90 Nm'ye kadar torka sahip bir Brose orta tahrikli motora yerleştirilmesi iyi bir şey. Bu motor, entegre bir tork sensörü ile etkinleştirilir ve aşağı borunun içine gizlenmiş yaklaşık 500 Wh'lik bir pil ile çalışır. Pili bir anahtarla çıkarabilirsiniz, ancak anahtarı çevirdiğinizde pilin düşmesini önleyen bir mandalı açmak biraz zaman alabilir. Pili bisikletteyken veya bisikletin dışındayken şarj edebilirsiniz. 

Pil, bisiklete takıldığında görünür bir şarj ölçere sahip olmasa da, pil seviyeleri, aynı zamanda birçok başka ölçüm sağlayan 1,5 inç renkli LCD ekranda izlenebilir. Bisiklete bağlı tüm çeşitli bileşenler ve elektronikle birlikte gelen ek karmaşıklık göz önüne alındığında, Ride1Up, ileri geri giden tüm kablolara zarafetini biraz kaybeder. Gidonun önünde tam bir karışıklık var.

Prodigy'nin boyutu ve ağırlığı, üst kattaki bir apartman dairesinde uğraşmayı biraz zorlaştırıyor, ancak garajları olanlar düzenli olarak yapmıyor. yığınıyla uğraşmak zorunda. 

Ride1Up rahat, ergonomik el tutamakları ve hafif pelüş bir koltuğa sahiptir. Bu bisikletin dik sürüş pozisyonu, özellikle o koltuk dolgusundan yararlanır. Koltuğu gidebildiği kadar yükseğe koyarak sürüyoruz ve hâlâ elimize fazla ağırlık verecek kadar öne eğilmiyoruz. 

Bisiklet 27.5 x 2.0- üzerinde gidiyor. inç Maxxis Refuse tekerlekleri, büyük olsalar da aslında beklediğimiz dağ bisikleti tarzı lastiklerden daha kaygan. Ancak bu bisiklet yollar için tasarlandığından mantıklı. 

Bu bisikletin karmaşıklığı göz önüne alındığında, doğrudan tüketiciye sunulan bir bisiklet olmanın acısını hissetmek daha kolay. Montaj tüm bunlarla ilgili olmasa da — gidonların takılması, ön çamurluğun vidalanması, pedalların vidalanması ve ön tekerleğe yuva açılması — Başından beri pek doğru olamayacak çok daha fazlası var. Sürtünmeyi önlemek için frenlerimizin ayarlanması gerekiyordu ve arka vites değiştiricimiz, biz onu yeniden indeksleyene kadar her seferinde daha büyük dişlilerden birini atlıyordu. 

Ön çamurluk ayrıca yan destekleri ile ön tekerlek arasında çok dar bir toleransa sahiptir ve sürtünmeyi sürekli bir risk haline getirir. Bu ayarlamaları, özellikle bisiklet bakımında yeniyseniz, kendiniz yaparsanız biraz zaman alabilir veya bir bisiklet mağazasında maliyetinize biraz daha fazla ekleyebilirler (belirtilen ayarlamalar için muhtemelen en fazla 50 ABD doları).

Tasarım Puanı: 3.5/5

Ride1Up Prodigy XR incelemesi

 Ride1Up Prodigy: Performance 

 • 3. Sınıf hız
 • Beklenenden daha sert
 • Doğal his

Ride1Up Prodigy, yoldayken güçlü bir gösteri sergiliyor. Bu fiyata yakın herhangi bir yerde bulabileceğimiz neredeyse tüm orta tahrikli e-bisikletler, en yüksek 20mph hıza sahip Sınıf 1'dir, ancak Prodigy'deki Brose TF motoru, daha hızlı gitme görevinden daha fazlasıdır. İkinci en yüksek modu olan Sport'ta, 20mph'yi kolaylıkla geçmeye yardımcı olmaya hazırdır ve sadece beşinci vitese ayarlandığında çok rahat bir sürüş yapabilir. 28mph'ye ulaşmanın aslında daha zor olduğu ortaya çıktı, ancak 27,5mph, motosikletin en güçlü ayarındayken o kadar zor değildi. 

Bu daha yüksek hızlarda, konfor meselesi var. Bisiklet oldukça sabit bir şekilde sürülür, ancak dik sürüş pozisyonu koltuğa çok fazla ağırlık bindirir ve bu da yoldaki tüm sarsıntıların ve tümseklerin oturma kemiklerine doğru gitmesine neden olur. Bu, yaklaşmakta olan bir tümsek gördüğünüzde kesinlikle biraz yükseltmek isteyeceğiniz bir bisiklet.

Sürüşün algılanan sertliğine rağmen, bisiklet sürerken çerçevesi sert pedal çevirmeyle hafifçe büküldüğünde net bir esneklik gösterir. Bu, bir bisiklet için alışılmadık bir durum değil, ancak yaklaşık 100 mil sürüşten sonra, pedala ne zaman çok basarsak pedal çevirsek motor/alt braket inlemeye başladı. Bunun, uyguladığımız basınca dayanamayan çerçeve veya motorla ilgili bir sorun mu yoksa sadece bir üretim hatası mı olduğu belli değil, ancak bunun gibi bir şey, Ride1Up'ın içerdiği bir yıllık garanti kapsamında olabilir. Ses can sıkıcı olsa da sürüşlerimizi fark edilir şekilde yavaşlatmaz.

Gıcırdayan bir yana, bisikletin yeterli vites aralığı ve düzgün bir sürüş için yeterli yardım ayarları var. Tork sensörü sayesinde pedal çevirmek doğal bir his verir ve motor hiçbir zaman tüm işi bizim yerimize yapıyormuş gibi hissetmez. Bazı sürücüler tüm işi yapacak bir motoru tercih edebilir, ancak buradaki Brose motoru bir ton iş yapacak ve sabit bir 20-25mph'yi elektrikli olmayan bir bisikletle sıradan bir 10mph'nin yapacağı kadar kolay hale getirecektir.< /p>

Hızlanmanın diğer tarafında yavaşlama var. Hidrolik disk frenler her zaman o kadar güçlü hissetmezler ve hafif bir çekme bisikleti oldukça yavaş yavaş yavaşlatır. Ancak güçlü bir sıkma ile, frenler gerçekten diskin içine dönebilir ve bisikleti tiz bir şekilde durdurabilir. Sürüşlerimizden birinde, bisikletin en yüksek hızına yakın bir yerde ilerliyorduk ki bir fare önümüzde koştu ve frenler, lastikler biraz kaymış olsa da, bizi aceleyle yavaşlatacak kadar güçlüydü.  

Performans puanı: 4,5/5

Ride1Up Prodigy XR incelemesi

Ride1Up Prodigy: Pil Ömrü

 • 504Wh iyi kullanım
 • Faydalı menzil tahminleri
 • ul>

  Ride1Up Prodigy, en uzun menzile sahip olacak şekilde donatılmamıştır. Yaklaşık 500 Wh'lik bir pil rekorları kırmak için orada değil. Ama Prodigy gücünü iyi kullanıyor. Daha yüksek destek ayarlarında büyük ölçüde e-bisikletlerle sürüyoruz ve “Sport” ve “Turbo” modlarının bir kombinasyonu ile 27,6 millik sağlam bir maceraya atıldık. 

  Sürüşün sonuna doğru, bisiklet yalnızca bir mil mesafe öneriyordu, ancak mahallenin etrafında dönmeye devam ettik ve pes etmedi, bu da bitmiş bir pille sürüşleri bitirmekten kaçınmaya yardımcı olan biraz muhafazakar tahminler sunduğunu kanıtladı. . 

  Testlerimiz boyunca, pil bu performans seviyesini korudu, bu nedenle Ride1Up'ın 30-50 mil menzil tahmini doğru çıkıyor, çünkü en hafif destek seviyesi ve daha hafif sürücüler büyük olasılıkla bizim çalıştığımızdan çok daha fazla menzile sahip olacaklardı. yüksek destek seviyeleri ve motosiklette 240 pound'a kadar taşıma.

  Pil ömrü puanı: 4/5

  Ride1Up Prodigy:  Paranın değeri 

  • Orta sürüş için uygun fiyatlı
  • 3. Sınıf orta sürüş için çok uygun fiyatlı

  Değer sorunu, büyük ölçüde, paranızın karşılığında ne almayı umduğunuza bağlıdır. 1.000$'a mükemmel yol bisikletleri alabilirsiniz, ancak tamamen kendi gücünüzle pedal çeviriyor olacaksınız. Ride1Up’s Roadster V2 de dahil olmak üzere 1.500 doların altında bir fiyata eğlenceli ve daha kolay bir sürüş deneyimi sunan bazı sağlam elektrikli bisikletler de var. 

  Ancak, orta sürüşte bir e-bisikletin sunduğu tüm ekstra güce sahipken doğal hissettiren rahat bir sürüş arıyorsanız, Prodigy ile rekabet edebilecek fazla bir şey bulamayacaksınız. Bu fiyata yakın herhangi bir yerde bulabildiğimiz tek Sınıf 3 orta tahrikli e-bisiklet, çok daha farklı bir sürüş sunan daha ucuz Lectric XPremium katlanır e-bisikletti.

  Değer için değer. para puanı: 4/5

  Şu durumda satın alın…

  Uygun fiyatlı bir orta seviye sürücü sistemi istiyorsanız
  Prodigy'ye yakın bir fiyata gelen pek çok orta seviye e-bisiklet yok ve neredeyse hiçbiri 28 mil hızla gitmenize ve onlardan daha fazla kas yapmanıza izin verecek. Bu olağanüstü bir değerdir.

  Sürüşlerinize biraz iş katmayı seviyorsunuz

  Brose motoru arka tekerleğinize giden gücü önemli ölçüde artırabilse de, yine de kendiniz biraz iş yapacaksınız. Böylece, sürüşünüz sırasında yine de güzel bir egzersiz yapabilirsiniz, yalnızca ekstra hızlı hareket edebilirsiniz.

  Aksesuarlarla uğraşmak istemezsiniz

  Prodigy çok sayıda kit ile birlikte gelir. Kendi çantalarınızı seçmeniz gerekebilir, ancak Ride1Up çamurluklar, ışıklar ve bir raf için size yardımcı oldu. 

  Satın almayın, eğer…

  Ağır bir bisiklet istemiyorsanız< /p>

  Ride1Up Prodigy, ağırlığını motor gücüyle telafi edebilir, ancak onu sık sık taşımak zorunda kalırsanız veya pili biterse, bu ağırlıkla uğraşmak zorunda kalacaksınız.

  < p>Hızlı gitmek istemezsiniz

  Prodigy'nin sattığı şeylerin bir kısmı da Sınıf 3 yetenekleridir. Bu hızı istemiyorsanız veya yasal olarak kullanamıyorsanız, faturanıza uyacak daha ucuz seçenekler var.

  Zahmetsiz sürüş istiyorsunuz

  Bu bisiklette gaz kelebeği yok. Pedal çevirmek için varsınız ve bu, gücünüzü çoğaltmak içindir. Bazen geri tepmek isterseniz ve zahmetsiz sürüş için arka göbek motorları ve gaz kelebeği ile çok daha ucuz bisikletler alabilirsiniz.

  Ayrıca şunları da göz önünde bulundurun:

  İster Prodigy çok fazla bisiklet veya çok fazla paraysa, daha uygun olabilecek birkaç alternatif seçenek biliyoruz. 

  Ride1Up Prodigy XR incelemesi

  (yeni sürümde açılır) sekmesi)

  REI İşbirliği Döngüleri CTY e2.1 (yeni sekmede açılır)

  REI'nin kurum içi İşbirliği Cycles markası ciddi bir değer sunar ve CTY e2.1 bulabileceğiniz daha uygun fiyatlı orta seviye bisikletlerden biridir. Yalnızca 1. Sınıf hız sağlar, ancak başka bir şekilde Prodigy'ye benzer şekilde donatılmıştır.

  Ride1Up Prodigy XR incelemesi

  (yeni sekmede açılır)

  Ride1Up Core 5 (açılır yeni sekme)

  Ride1Up Core-5 (yeni sekmede açılır) ile en hızlı ve en uzağa gidebilirsiniz. Bu 3. Sınıf e-bisiklet, daha ucuz bir göbek motoru ve daha temel dişliler ve frenler seçerek size bir sürü tasarruf sağlar. Ayrıca zahmetsiz sürüş için bir gaz kelebeğine sahiptir. 

  İlk olarak Haziran 2022'de gözden geçirildi

  Mark Knapp