30.11.2021 23:35

Neden Qualcomm'un bir sonraki amiral gemisi çipin adı Snapdragon 898 değil

Bir sonraki akıllı telefonunuza güç verebilecek silikon beyin daha yeni açıklandı ve daha önce öne sürülen söylentilerden farklı olarak adı Qualcomm Snapdragon 898 olmayacak .

Bu, Samsung Galaxy S22, OnePlus 10, Xiaomi 12 ve daha fazlası gibi yaklaşan üst düzey telefonlarda görmeyi umduğumuz yeni bir yonga seti. Adı Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 olacak ve bununla ilgili bilmeniz gereken her şeyi buradan okuyabilirsiniz.

Bu lansman etkinliği için uçuşlar ve konaklamalar Qualcomm tarafından finanse edildi, ancak görüşler yazarın görüşlerini yansıtıyor. kendi dürüst fikrin.

Ama neden yeni bir isim verildi? Farklı adlandırma yapısı, özellikle bu birinci nesil bir ürün olmadığı için insanların kafasını karıştırabilir. Aslında Qualcomm, 2012'den beri en popüler telefonlardan bazılarına güç sağlayan yonga setleri üretiyor.

  • Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 canlı blogumuzu takip edin

Biz Qualcomm ile yeni isim hakkında konuştu ve şirketin bu ismi 2021… ve sonrası için değiştirmeye karar vermesinin nedeni işte bu.

İlk olarak, bu yeni isim nasıl çalışıyor? Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, yeni yonga setinin adıdır ve gelecek nesil daha düşük seviyeli Qualcomm serileri bu geleneği takip edecek – örneğin, Snapdragon 4 Gen 1 veya Snapdragon 7 Gen 1.

Adlandırma yapısındaki bu değişiklik, bu sürümden itibaren şirketin teknolojisinin tüm türevlerinde kullanılacaktır. Öyle oldu ki, ilk olarak Snapdragon 8 serisinde tanıtıldı.

Hala bu yılın başlarında piyasaya sürülen Snapdragon 888 Plus'ın devamı niteliğinde ve bu nedenle şirketin 2022 için amiral gemisi ürünü olacak.

Qualcomm Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Ziad Asghar, TechRadar'a şunları söyledi: “İnsanlar 8'in temelde sahip olduğumuz en yüksek seviye olduğunu biliyor. Bu yüzden, bunu basitleştirelim – Buna Snapdragon 8 diyelim.

“Buna Snapdragon 8 Gen 1 denecek ve daha ileri gittiğimizde ona Gen 2, Gen 3 vb. diyeceğiz. Bunu gerçekten basitleştirdiğini düşünüyorum ve üç sayıyı hatırlamak zorunda değilsiniz.”

Ya da Snapdragon 898'den sonra daha da yükselmesi gerektiğini varsayarak dört sayı.

Görünüşe göre tüketiciler bunu tercih ediyor

Qualcomm'un araştırmasına göre, genel halk bu yeni adlandırma yapısını 5'e 1 oranında tercih ediyor. Telefon hayranlarının alışması biraz zaman alabilir, ancak buradaki fikir, ortalama bir tüketicinin hangisinin hangisi olduğunu anlamasını kolaylaştıracağı yönünde. cihazlarında silikon çalışıyor.

Qualcomm Ürün Pazarlama Kıdemli Direktörü Debra Marich, yeni yonga seti için bir brifing sırasında TechRadar'a şunları söyledi: “Snapdragon markamızı tüketiciler için bağımsız bir ürün markası olarak güçlendiriyoruz ve inşa ettiğimiz öz sermayeden yararlanacağız. son 10 yılın son Snapdragon markası.”

Değişen sadece Snapdragon platformlarının genel adı değil. Asghar, TechRadar'a, şirketin platformu oluşturan diğer öğelerin adlarını da değiştirdiğini doğruladı.

Asghar, “Altında, Hexagon 780 işlemci gibi teknolojilere sahiptik. Bu yüzden bu [adları] da kaldırdık, öyle ki artık her Snapdragon 8 nesliyle ilişkilendiriliyorlar. Öngörülebilir gelecek için Qualcomm ürünleri arasında. Bir Snapdragon 898 almayacağız, ancak bu, isim dışında aynı yonga seti ve 2022'nin sonunda bir Snapdragon 8 Gen 2 arıyor olacağız.

  • Takip edin. Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 canlı blog

Источник