Müziğinizi tam anlamıyla hissedin

PlayStation kulaklık incelemesi için Razer Kaira Pro

(Resim: © Future)

TechRadar Kararı

Yeni bir oyun kulaklığı arıyorsanız ve para sorun değilse, kesinlikle Razer Kaira Pro'yu düşünmelisiniz. Zengin, net ses profili, makul dokunuşları ve üstün konforu, haptikleri tarafından yalnızca biraz hayal kırıklığına uğratılır’ pil ömrünü ve küçük mikrofon kalitesini tüketin.

Artıları

 • +

  Net, zengin ses

 • +

  Haptikler şaşırtıcı derecede iyi çalışıyor

 • +

  İnanılmaz derecede rahat

Eksileri

 • Haptics pili çabuk bitiriyor

 • Mikrofon kalitesi kötü

 • Pahalı

Bir dakikalık inceleme

Razer Kaira Pro, bir dizi üst düzey özellik ve kalabalığın arasından sıyrılmasını sağlayan dokunsal geri bildirim gibi bazı eğlenceli yenilikler sunan, yeterince yetkin bir kulaklıktır.

Yine de hiçbir şekilde ucuz değil ve incelediğimiz en iyi kablosuz oyun kulaklıklarının çoğundan bile daha yüksek bir fiyata satılıyor. Bu yüksek fiyat, büyük ölçüde kulaklığın üstün yapı kalitesi ve yukarıda bahsedilen HyperSense haptikleri gibi sıra dışı özelliklerden kaynaklanmaktadır.

Tasarım açısından, Razer Kaira Pro hoş bir siyah üzerine beyaz estetiği sunar. PS5 ve PS4 uyumluluğunu eşleştirin. Ancak, kulaklığın bir PC'ye de bağlanabileceğini belirtmekte fayda var, bu nedenle onu yalnızca Sony'nin amiral gemisi konsollarında kullanmakla sınırlı değilsiniz.

Bazı hafif RGB özellikleri de sergileniyor. Başlığın her iki tarafında bulunan Razer logoları açıldığında yanar. Varsayılan olarak, bunlar geniş bir renk yelpazesinde titreşir. Bu hoş bir efekt, ancak biraz abartısız ve kulaklığı takarken bunu kesinlikle görmeyeceksiniz.

PlayStation kulaklık incelemesi için Razer Kaira Pro

Bu, büyük ölçüde peluş deriden ve serinletici kumaştan yapılmış kulak yastıkları sayesinde harika rahat bir kutu çiftidir. Ayrıca, otomatik ayarlanan kafa bandının çok etkili olduğunu gördük ve başka bir konfor katmanı için yumuşak bir köpükle yastıklandı. Tüm bu tavizler bir araya geldiğinde, kulaklığın onlarla oynadıkları herhangi bir süre boyunca asla tahriş olmamasını sağladı.

Çeşitli özellikler için geçişler, kulaklığın kendisinde bulunur. Yerleşimlerine bir kez alıştığınızda, ayarları anında yapmaları için onlara ulaşmak çok kolay. Mikrofonunuzun sesini kapatmak için bir geçiş anahtarı, Bluetooth eşleştirme moduna girmek için bir düğme ve üç dokunsal geri bildirim ayarından birini ayarlamak için başka bir düğme vardır. Ses kontrolü için kaydırıcılar da burada, ancak biraz gevşek hissediyorlar. Sonuç olarak, sesi PC ve PS5'teki kaydırıcılar aracılığıyla ayarlamayı tercih ettik.

Ses kalitesine gelince, Razer Kaira Pro kulaklık işi halleder. Net, temiz bir sese sahiptir – tam olarak çığır açan değil, ancak bu netlik, kulaklığın geniş dinamik aralık seçenekleriyle harika çalıştığı ve hem yüksek hem de sessiz sesleri kolayca almanıza olanak tanıdığı anlamına gelir.

Fiyat ve bulunabilirlik

Razer Kaira Pro, 199 $/£199/345 AU$ fiyatla doğrudan resmi Razer çevrimiçi mağazasından satın alınabilir. 

Razer Kaira Pro: tasarım

 • Mükemmel yapı kalitesi
 • Son derece rahat
 • Kulaklık düğmeleri dokunulduğunda tanımlanabilir

PlayStation kulaklık incelemesi için Razer Kaira Pro

Razer Kaira Pro'nun tasarımı hakkında çok az şikayetimiz var. Yüksek fiyat etiketine uyan kulaklık, üstün yapı kalitesine sahiptir ve süslü malzemelerden tasarruf etmez.

Bir bakışta, hedef konsolu PS5'i çağrıştıran siyah üzerine beyaz kaplamaya sahip estetik açıdan hoş bir kulaklıktır. Paslanmaz çelik bağlantılar, üst kısmı, serbestçe dönen ve başınızın yan taraflarına daha iyi oturmalarını sağlayan kaplara bağlar. Bu, kulaklığı takmadığınızda biraz kayıtsız görünmelerine neden olsa da.

Bardakların anında faydası’ Peluş deri, Kaira Pro'nun konfor testinde yüksek puan almasıdır. Kulaklıklı mikrofon seti, takmak için harika bir his veriyor. Bu konfor seviyesi, daha uzun oyun oturumları boyunca da sürer. Testlerimizde, kulaklığı takarken bir kez bile rahatsız hissetmedik – fiziksel olarak, en azından – ne de kulaklarımızı rahatlatmak için onları çıkarma ihtiyacı hissettik.

Baş bandı benzer şekilde rahattır ve başınızın üzerine hafifçe oturan yumuşak, yastıklı bir köpüğe sahiptir. O halde kullanıcı konforu, Razer Kaira Pro kulaklığın tartışmasız en iyi yanıdır ve rahatsız etmeyen bir kulaklık sizin için bir öncelikse, bunu tavsiye ederiz.

 • Tasarım puanı: 4.5/5

Razer Kaira Pro: özellikler

 • 50 saat pil ömrü
 • Güçlü seçenekler
 • Haptikler güzeldir ancak dikkat çekicidir

Razer PlayStation kulaklık incelemesi için Kaira Pro

Razer Kaira Pro kulaklığı açtığınızda muhtemelen ilk fark edeceğiniz şey, her iki kapağın da dışında bulunan RGB aydınlatmadır. Razer amblemi, tam RGB spektrumu arasında yavaşça titreşir. Çok basit bir efekttir ve göz alıcı bir satış noktasından çok hafif bir süs görevi görür.

Kulaklık, sol kapta bulunan güç düğmesine uzun basılarak açılır. Kulaklığın haptiklerinden gelen kısa bir titreşim devreye girecek ve ardından, onu açtığınızı bildiren yerleşik bir ses gelecektir. Güç düğmesi ve diğerlerini bulmak neyse ki kolay. Bunlar arasında sol kapakta bulunan mikrofonun sesini kapatmak için bir anahtar ve sağda Bluetooth'tan 2,4 GHz'e geçiş ve dokunsal güç ayarı bulunur.

Kulaklıkta ayrıca şarj için bir USB-C bağlantı noktası bulunur, çıkarılabilir mikrofon için 3,5 mm jak ve ses kontrolü ve yan ton ayarı için iki tekerlek. Kolayca ulaşılabilen sağlam bir seçenekler grubudur. Ancak, ses seviyesi kaydırıcılarının biraz titiz ve dayanıksız olduğunu gördük.

Kulaklık, küçük bir USB-C dongle aracılığıyla kablosuz olarak bağlanır ve kapsama alanı içinde olduğu sürece dört adede kadar cihaza bağlanabilir. Bu, bir kaynağa takıldıktan sonra dongle'ı hareket ettirmeniz gerekmediği anlamına gelir.

PlayStation kulaklık incelemesi için Razer Kaira Pro

Razer Kaira Pro'nun en etkileyici satış noktası ise HyperSense dokunsal geri bildirimidir. Bu isteğe bağlı bileşen varsayılan olarak kapalıdır, ancak üç farklı güç ayarıyla ayarlanabilir.

Müzik dinlerken, HyperSense haptikleri, vuruşla birlikte titreşme konusunda harika bir iş çıkarır. Kulaklık, genellikle davul pedalı vuruşlarını ve daha derin bas notalarını algılayarak enstrümantal parçaları dinlerken gerçekten oldukça eğlenceli hale gelir.

Yine de vokaller dikkate alındığında özellik bozuluyor. Haptiklerin şarkı söyleme veya konuşma konuşmaları sırasında tekmeleme alışkanlığı vardır. Bu bizi kesinlikle belirli bir performansın veya sahnenin içine dalmaktan kurtardı.

Haptikler ayrıca pil ömrünü, kapalı olduklarından çok daha hızlı tüketir. Tipik olarak, tek bir şarjla etkileyici bir 50 saat elde edersiniz. Bununla birlikte, haptikler etkinleştirildiğinde, bu yaklaşık 10-11 saate düşer. Bu, bir günlük dinleme için hala korkunç değil, ancak yine de bir tür hile olan bir özellik için önemli bir isabet. Yalnızca birkaç saat sonra, daha uzun pil ömrü için HyperSense haptiklerini kapalı tutmayı tercih ettik.

 • Özellik puanı: 3/5

Razer Kaira Pro: ses kalitesi

 • Müzik için harika
 • Ayrıntılı oyun sesi
 • Mikrofon kalitesi düşük

PlayStation kulaklık incelemesi için Razer Kaira Pro

Genel olarak, Razer Kaira Pro'nun ses kalitesi çok sağlam. Müzikal açıdan iyi performans sergileyen kulaklık, enstrüman ağırlıklı parçaları büyük netlikle vurgulayan zengin ve net bir ses ortamı sunar. Vokaller eşit derecede iyi geliyor. Ayrıntılı bir ses profili arıyorsanız, Razer Kaira Pro'dan çok daha kötüsünü yapabilirsiniz.

Oyun içi performans da benzer şekilde harika. Kulaklık, geniş dinamik aralık seçeneklerinden gerçekten yararlanıyor. Örneğin Resident Evil 2'de kulaklık modu ve geniş dinamik aralık etkinleştirildiğinde, bu gergin korku oyununun sürükleyiciliğini önemli ölçüde artırmayı başardık. Zombi iniltileri, Raccoon Şehri Polis Departmanının kurnazca yoğun atmosferini harika bir şekilde tamamladı.

Razer Kaira Pro, kulaklık yönlü sesi çok etkili bir şekilde aldığından, çok oyunculu oyunlar için de mükemmel bir seçimdir. PUBG Battlegrounds'da, örneğin, uzaktan yapılan atışların ve yaklaşan UAZ'lerin gürleyen motorlarının yönünü daha kesin olarak saptayabileceksiniz.

O zaman, ses kalitesi her yönden harika olsa da, kulaklıklı mikrofon seti zarar görür. büyük ölçüde bir anahtar alanda: mikrofon kalitesi. Testlerimizde, grubumuzdaki alıcılar Kaira Pro'dan gelen teneke ses çıkışına dikkat çekti. Mikrofon tutarlı bir performans sergiliyor ve çok nadiren sesimizi aniden kesiyor, ancak yine de arkadaşlarla bir partide konuşmak ideal olmayan bir deneyimdi.

 • Ses kalitesi puanı: 3.5/5

  güçlü>

PlayStation için Razer Kaira Pro'yu satın almalı mıyım?

PlayStation kulaklık incelemesi için Razer Kaira Pro

Şu durumda satın alın…

Temiz, net ses istiyorsanız
Razer Kaira Pro, temiz bir , ince enstrümantasyon ve ses efektlerini bile yakalayan ayrıntılı ses profili.

Rahatlık istiyorsunuz
Razer Kaira Pro kulaklık, iyi dolgulu kapları ve genel olarak hafif tasarımıyla piyasadaki en rahatlardan biri olabilir.

Çok şey istiyorsunuz. pil ömrü
Dokunma özelliği etkinleştirilmeden tek bir şarjla yaklaşık 50 saatte, kulaklığı şarj etmenize gerek kalmadan uzun süre gidebilirsiniz.

Satın almayın…

İyi bir mikrofon kalitesi istiyorsanız
Razer Kaira Pro'nun mikrofon kalitesi, en büyük hayal kırıklığı, konuştuğunuz kişi için zayıf, teneke sesi sunması.

Hileleri önemsemiyorsunuz
HyperSense haptikleri kağıt üzerinde harika görünüyor, ancak siz&rsquo ;Kısa bir süre kullandıktan sonra büyük olasılıkla bunları kapatmak isteyeceksiniz.

Bütçeniz kısıtlı
Razer Kaira Pro pahalı bir kulaklıktır. Özellikleri fiyat etiketini biraz haklı çıkarsa da, başka yerlerde de eşit derecede etkili olan daha ucuz kulaklıklar bulacaksınız.

Rhys Wood.