29.01.2022 05:00
Son birkaç aydır Sony, resmi PlayStation Direct mağazası aracılığıyla yalnızca ayrıntılarını kaydettirenlere sürekli olarak PS5 konsollarına özel erişim teklif etti. Daha da iyi bir haber, program o zamandan beri yalnızca ABD'nin ötesine geçti, bu nedenle artık Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika ve Lüksemburg'daki PS5 meraklısı alıcıları Sony'nin resmi mağazasından da alışveriş yapabilirler.

Üreticinin hala konsol arayanlar için PS5 satın almayı daha tutarlı ve daha az kaotik hale getirmek için attığı en büyük adım. Katılmak ister misin? İşte nasıl kaydolacağınız ve bir sonraki PS5 stok yenilemesi sırasında kendiniz için bir tane hazırlamanız.

PlayStation Direct PS5 stok yenileme: nasıl kayıt olunur

1. Kaydolmak için bu PlayStation Direct sayfasına gidin

İlk adım, PS5'i satın almak için kaydolabileceğiniz PlayStation Direct'teki bu sayfayı ziyaret etmektir. Otomatik olarak yönlendirilmeniz gerekir, ancak sayfanın doğru bölgeyi gösterdiğinden emin olun, aksi takdirde kayıt olma seçeneğiniz olmayabilir. PlayStation Direct mağazasındaki PS5 stoklarının yalnızca ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika ve Lüksemburg'dakilere açık olduğunu da unutmayın.

2. PlayStation Network hesabınızda oturum açın

Sayfanın sağ üst köşesindeki siyah renkli küçük oturum açma düğmesini veya daha aşağıda bulunan diğer mavi oturum açma düğmesini kullanarak PSN'nizde oturum açmanız gerekir. hesap. Halihazırda PS4 gibi mevcut bir Sony sisteminde oynayan herkesin bir sistemi olacaktır, bu nedenle giriş bilgilerinizi çıkarmanız veya aklınızdan çıktıysa sıfırlamanız söz konusu olabilir.

PS5 ilk Sony konsolunuz olacaksa ve bir PSN hesabınız yoksa aynı butonları kullanarak da kayıt olabilirsiniz. Hesap oluşturma sürecini tamamlayın ve ardından hazırsınız.

3. Bir sonraki PS5 stok yenilemesi için kaydolun

Oturum açtığınızda, sayfanın yaklaşık yarısındaki beyaz kutuda büyük bir 'Şimdi Kaydolun' düğmesi gösterilir. Tek yapmanız gereken bu düğmeye basmak ve 'Kayıt olduğunuz için teşekkür ederiz' mesajı görünmelidir. Kolay tatlı.

Şimdi, bir e-postanın ulaşması için gelen kutunuzda sabırla beklemekten başka bir şey değil. Davetler genellikle bir PS5 stok yenilemesi yayınlanmadan bir gün önce gönderilir, bu nedenle zamanında tespit edebilmeniz ve PlayStation Direct mağazasına giden bağlantıyı zamanında takip etmeye hazır olmanız gerekir. 

Ayrıca, bir davetle bile konsol satın alma seçeneğinin garanti edilmediğini unutmayın – bu size yalnızca kuyrukta rastgele bir yer kazandıracaktır. Yine de dahil olmak şansınızı artıracaktır. Ve kaçırsanız bile, bilgileriniz bir sonraki stok yenilemesi için olası bir davet için kayıt altında tutulacaktır.

PlayStation Direct PS5 stok yenileme: SSS

PlayStation Direct daveti için şansınızı nasıl artırabilirsiniz< /h2>

İşte bu. Sony ayrıca, biri belirli, diğeri olabildiğince belirsiz olmak üzere iki koşul sunar. Açıklanması kolay kuralla başlayalım.

İlk olarak, Sony'nin pazarlama bildirimlerini etkinleştirmeniz gerekir. Bu, PSN kullanıcı hesabınıza girmeyi, bildirimleri seçmeyi ve Sony PlayStation'dan pazarlama e-postaları almak için ilk kutuyu işaretlemeyi gerektirir. Bu onlara size e-posta gönderme izni verir. Bu, TechRadar'ın aylardır sunduğu önemli PS5 stok yenileme ipucudur.

İkincisi, Sony Direct sitesinde “Seçimimiz önceki ilgi alanlarına ve PlayStation etkinliklerine dayanmaktadır” yazıyor. Bunun ne anlama geldiğini kimse tam olarak bilmiyor. Tahmin etmemiz gerekirse, kimsenin oyun oynamak için giriş yapmadığı mükerrer hesapları ayıklamak gerekiyordu, ancak bu sadece bir tahmin.

PlayStation Direct'ten birden fazla PS5 satın alabilir miyim?

Sony'ye göre hayır. Her PSN Kimliği, bir PS5 Disk konsolu veya bir PS5 Digital Edition konsolu ile sınırlıdır. 

Sony daha önce konsolu satın alan müşterilere ikinci bir PS5 satın alma şansı sunmuştu, ancak bunun geri dönüp dönmeyeceğini söylemek mümkün değil. Belki de stok sorunları biraz çözüldüğünde?

PlayStation Direct yalnızca ABD'ye özel bir mağaza mı?

Artık değil. Bir süreliğine PlayStation Direct yalnızca ABD'de açıktı, ancak şimdi Avrupa genelinde bir dizi ülkeye yayıldı. Buna Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika ve Lüksemburg dahildir.

Belirli bir stok yenileme zamanı var mı?

Sony, PlayStation Direct e-posta davetlerinden satın almak için bir PS5 stok yenileme süresini tam olarak belirlemedi. Ancak, size daha iyi bir fikir vermek için üzerinde çalışabileceğimiz birkaç ayrıntıya sahibiz.

Öncelikle, aldığınız e-posta davetiyesine eklenmiş bir son kullanma tarihi olacaktır. Sony'ye göre, “Seçilirse, son kullanma tarihi ve saati seçim bildirimi e-postanıza ve sarf malzemeleri tükenirken eklenecektir.” süreç, en son kullandığı zamana bağlı kalabilir: 2pm EDT/11am PDT. Ayrıca önceki aylarda 15.00 EDT/12pm PDT kullanmıştır. Ancak bildiğimiz kadarıyla, Sony belirli bir zaman aralığına sahip olabilir.

Hala olacak mı? herkese açık bir PlayStation Direct kuyruğu mu?

Bu henüz net değil ve Sony şu ya da bu şekilde ima bile etmiyor. Ama şirkete yönelttiğimiz birçok sorudan biri bu. Ancak şirketin tüm yumurtalarını e-posta davetleri sepetine koyduğu anlaşılıyor.

James Pickard

Источник