Hulk Smash-ing tanıtımı

Muhteşem bir sürpriz onu parkın dışına çıkaran paket: She-Hulk: Avukat incelemesi

She-Hulk'un MCU tanıtımı, aldığı kadar etkileyici. (Resim: © Marvel Studios)

TechRadar Kararı

She-Hulk: Avukat, Marvel'in Disney Plus arka kataloğundaki en güçlü giriş ödülü için bir yarışmacı. Stüdyonun denenmiş ve test edilmiş formülünden daha yaratıcı, daha eğlenceli ve gerçeküstü bir şey lehine kaçınıyor; TV şovu olarak parlamasına yardımcı olan unsurlar. Bazı türev hikaye vuruşlarıyla ilgili sorunlar var, ancak kapsayıcı bir tehdidin olmaması, She-Hulk'un canlı aksiyon çıkışının diğer Marvel TV tekliflerinin sahip olduğu aynı acele final sorununa kurban olabileceği anlamına geliyor. Büyük ölçüde olsa da, Avukat Avukat mükemmel bir MCU girişidir – ve tartışmasız uzun zamandır en büyük sürpriz paketi.

Artıları

 • +

  Son derece eğlenceli

 • +

  Yetenekli oyuncu kadrosu başarılı

 • +

  MCU'nun absürtlüğünü kucaklıyor

 • +

  İnce ve zengin nüanslı temalar

 • +

  Muhteşem VFX

Eksileri

 • Bazı türetilmiş olay örgüsü noktaları

 • Yokluğuyla dikkat çeken ana kötü/tehdit eksikliği

She-Hulk: Avukat: anahtar bilgi

– 18 Ağustos Perşembe günü çıkıyor
– Yalnızca Disney Plus'ta çıkıyor
– Dokuz bölümden oluşuyor
– Jennifer Walters/She-Hulk rolünde Tatiana Maslany'yi oynuyor
– Mark Ruffalo'nun Bruce Banner'ı/Hulk'ta ayrıca var
– Tim Roth'un Abomination, Charlie Cox'un Daredevil'i ve Benedict Wong'un Wong'u da yardımcı roller oynuyor
– Yönetmen Kat Coiro ve Anu Valia
– Yazan Jessica Gao

Marvel Sinematik Evreninde (MCU) meşalenin süper kahramanlar arasında tören geçişi tüm hızıyla devam ediyor. Iron Man ve Black Widow gibi hayranların en sevdiği karakterler artık ortalıkta yokken, Dünya'yı her türlü tehdide karşı korumak gelecek nesle düşüyor.

Marvel, izleyicilerini yeni süper güçlü yaratıklarla tanıştırdı bile. Aşama 4 kayrak. Moon Knight ve Bayan Marvel'den Hawkeye'den Kate Bishop ve 'yeDoctor Strange 2'nun America Chavez'i, zamanı geldiğinde harekete geçmeye hazır yeni bir kahraman dalgası.

Bu kadroya en son eklenen, sonunda onu canlı kılan She-Hulk. aksiyon MCU'su 18 Ağustos'ta Disney Plus'ta başlıyor. Bir projeyi neredeyse tamamen CGI karakterine odaklamak, MCU'da yasal bir komedi olarak benzersiz bir şekilde yerleştirilmiş olsa da, eleştiri için uygun görünüyor. Ne de olsa She-Hulk: Attorney at Law, ilk fragmanının Mayıs ayında yayınlanmasından bu yana çok sayıda VFX tartışmasıyla uğraştı..

MCU hayranları rahat bir nefes alabilir. She-Hulk: Avukat, Marvel Studios'a bir zafer daha kazandıran Disney Plus serisinin son derece benzersiz, komedi dolu bir macerasıdır. Çevresindeki en iyi MCU TV şovu değil – tempo sorunları ve aşırı mizahi tonları bazı izleyicileri rahatsız edebilir. Bununla birlikte, bu MCU Aşama 4 prodüksiyonu, hem sıradan hem de sıkı Marvel hayranlarını memnun edecek eğlenceli bir maceradır.

Duruma uygun

Onu parkın dışına çıkaran harika bir sürpriz paket: She-Hulk: Avukat incelemesi < /p>

Jennifer Walters, ortalama, yeşil türden beklenmedik bir parıltı alıyor.

She-Hulk: Avukat Attorney, kendine güvenen ama 30'lu yaşlarında olan bir avukat ve Hulk olarak da bilinen Bruce Banner'ın (Mark Ruffalo) kuzeni Jennifer Walters'ın (Tatiana Maslany) hikayesini anlatıyor.

İkili, bir aile yolculuğu sırasında bir araba kazasına karıştığında, Walters, Hulk'a ait olmayan Banner'ı enkazdan kurtarır. Ancak Banner'ın gama ışınlı kanının bir kısmı yanlışlıkla Walters'ın yaralarından birini kirletir – Onu ortalama, yeşil, Hulk-ing makinesine dönüştüren ucube bir olay. Walters, Banner'ın ilgi odağından uzak bir varoluş sürdürme arzusundan kaçınarak, “normal”ine geri döner. hayat. Artık süper güçlerle dolu olan Walters, kadın avukat olmanın zaten yeterince zor olduğu bir dünyada işini, aşkını, sosyal hayatını ve süper kahraman yaşamlarını bir arada yürütmeyi öğrenmelidir.

Walters'ın komik kökenlerinden bu sapma – kaynak materyalde bir çekim sırasında yaralandı – bazı Marvel hayranlarını hayal kırıklığına uğratabilir. Ancak bağlamsal olarak, She-Hulk'un MCU tanıtımına uyan bir revizyon. Banner/Hulk, She-Hulk'un 1. bölümde tamamıyla geçen başlangıç ​​hikayesini değiştirerek Walters’ın filminde daha belirgin bir role sahip oldu. MCU, çizgi romanlarda olduğundan daha fazla gelişiyor. Tatmin edici bir şekilde, bu onun Walters'a ve izleyicilere Hulk olmanın sorumlulukları ve tehlikeleri hakkında bir rehber olarak hareket etmesine olanak tanıyan yaratıcı bir seçimdir. 

She-Hulk aktif olarak onun saçmalığına eğilir. süper güçlere sahip bireylerin yaşadığı bir evren

Ayrıca, She-Hulk'un açılış bölümü, Walters'ı sembolik olarak Hulk'un halefi olarak yerleştiren geçici bir parça görevi görür. Ruffalo'nun Hulk'un konuşma ve davranma şekli ve alt planının erken bölümlerde nasıl oynadığı, bundan sonra MCU'da arka koltukta kalacağını gösteriyor. She-Hulk'ın ilk bölümü, sadece bu yeni karakteri Marvel'ın juggernaut serisinde oluşturmaya yardımcı olmuyor, ardından – aynı zamanda MCU'nun süper kahraman muhafızının değişmesine bir başka örnek.

She-Hulk'un kökenleri tam olarak yerleşmiş olan Avukat Avukat, yasal bir komedi olarak konumlandırılmasına yoğun bir şekilde eğilmek için zaman kaybetmez.

Geleneksel bir hafta davası formatında – Hukuk & Sipariş, hatta tıbbi drama House ve ikonik bilim kurgu dizisi The X-Files gibi diğer şovlar– Bir süper kahraman bükümüyle She-Hulk'un TV programı, tartışmasız MCU'nun bugüne kadarki en meta projesidir. Tuhaf veya zahmetli eylemler için mahkemeye çıkma olasılığı en az insanlar kadar (hatta daha fazla) olan süper güçlü bireylerin yaşadığı bir evrenin saçmalığına aktif olarak eğilir.

Parktan silip süpüren harika bir sürpriz paket: She-Hulk: Avukat incelemesi

Tatiana Maslany ve Mark Ruffalo'nun ekran kimyası ikiliyi dizinin fantastik aile temelli mizahına ve dramasına dayandırıyor.

She-Hulk: Attorney at Law en çok burada parlıyor. Kaprisli, tuhaf ve esprili kadansı, daha ciddi tonlara sahip MCU projeleriyle hoş bir tezat oluşturuyor. Frog Man ve Porcupine gibi marka dışı karakterlerin dahil edilmesinden – dizide alay edilen kişiler’ römorklar – She-Hulk: Avukat Attorney, jenerik sonrası sahneleri gibi MCU'nun temel noktalarında nasıl eğlendiğini anlatıyor.Şovun ilginç insan karakterlerinin olayları olduğu gibi kabul etmesi de aynı derecede tatmin edici. Burada insan nüfusu, dünyalarını işgal eden süper güçlü varlıklar karşısında şok olmuyor – bu onlar için sıradan, günlük bir olaydır. Avengers: Infinity War ve Endgame'deki felaket olaylarından sonra bile insanların Göksel bir tezgâhın Dünya'nın üzerinde büyük bir hızla yükseldiğini ve Avukat'ın bir nefes gibi hissettirdiği Eternals gibi diğer Marvel yapımlarıyla karşılaştırın. MCU için temiz hava.

Soruşturma sorunları

Onu parkın dışına çıkaran harika bir sürpriz paket: She-Hulk: Avukat incelemesi

She-Hulk'un TV programı, kadınların güçlendirilmesi ve cinsiyet eşitliği konusunda bir zaferdir.

 

She-Hulk'ın TV dizisi, anlatıdaki gevezeliklere karşı bağışık değil, aklınızda bulunsun. Konu açısından bakıldığında, WandaVision'a benzer bir şekilde oynanır; benzer bir komedi tarzı, dokuz bölümlük bir TV dizisi, her iki şov da her bölümde bağımsız hikayeler anlatırken, baştan sona zincire vuran kapsayıcı bir olay örgüsüne sahip.

Ancak Avukat, televizyondaki kardeşi kadar anlatı açısından tutarlı değil. Birincisi, yaklaşan bir tehdidin olmaması açıkça ortada. Şovun ana kötü adamı hakkında atılmış bir açıklama – basitçe “Patron” astları tarafından – 3. bölümde, dizi’ birincil antagonist, onların yokluğuyla dikkat çeker. WandaVision'ın baş kötü karakteri sonraki bölümlere kadar ortaya çıkmamıştı, ancak ilk bölümleri boyunca hissedilen gerilim ve varoluşsal korku, bir şeylerin doğru olmadığını ima etti. Ne yazık ki aynı şey She-Hulk: Avukat için söylenemez.

She-Hulk sonunda MCU'nun en büyük sürpriz paketi olarak görülebilir

< p>Bu, varlığını muhtemelen Avukatın karakter açısından ne kadar meşgul olduğuna borçlu olan bir ikilem. She-Hulk, her bölümün ana hikayesine ve alt konularına o kadar çok kişiyi sığdırmaya çalışıyor ki, özellikle 30 dakikalık bölümlerden oluşan bir dizi için zaman zaman aşırı doldurulmuş hissediyor. Bazı hikayelerin biraz tahmin edilebilir doğası, aralıklı olarak sorgulanabilir karakter kararları ve diyaloglarla birleştiğinde, belirli bölümlere yardımcı olmuyor’ akış ya. Bu tür sorunlar, She-Hulk'ın periyodik olarak aşırı saçma bir alana sapmasına neden olur. Normalde bu, komedi konumlu bir dizi için sorun olmaz. Ancak burada biraz yorucu olabilir.

Avukat da dava bölümünde eksiktir. Şovun galasında öfkeli bir Hulk ile hüsrana uğramış She-Hulk arasındaki yaratıcı ve eğlenceli kavga, dizinin orijinal ve eğlence dolu set parçalarıyla dolu bir seri olacağını gösteriyor. Ancak, birkaç kısa çatışma dışında, bu, aksiyon bahislerinde daha fazlasını isteyen bir gösteri. Sonraki bölümlerde üst düzey dövüş temelli içerikler bulmayı umuyoruz – diğer bir deyişle, tüm MCU yapımlarının bir araya geldiği geleneksel VFX yüklü savaşın dışında.

Katılım zaferleri ve VFX zaferleri

Onu parkın dışına çıkaran harika bir sürpriz paket: She-Hulk: Avukat incelemesi

She-Hulk'un TV şovu birden fazla içerik içeriyor , hayranlarını memnun eden ve tanınabilir yüzlerden derin kesimli karakter kamera hücreleri.

Gösterinin görsel efektlerinden (VFX) bahsetmişken, She-Hulk: Avukat Attorney, standartların altında olduğu varsayılan CGI'sını eleştirenlerle alay ediyor. dizi’ Görsel efektler harika görünüyor; She-Hulk, Abomination ve hatta boyutlararası iblisler ve uzay aracı gibi karakterlerle çekici bir hiper-gerçekçi görünüm verilmiş.

Doğal olarak bu, Marvel Studios'un VFX sanatçılarının yaşadığı sıkıntı hakkında aldığı eleştiriyi azaltmaz. Evet, She-Hulk: Avukat estetik açıdan hoş, ancak Marvel ve dış kaynaklı VFX stüdyolarının bu geçerli eleştiriyi dikkate alması, iş akışı yapılarını ve ofis ortamlarını gözden geçirmesi ve onları daha çalışan dostu hale getirmek için gerekli değişiklikleri yapması umulmaktadır. .

Oyuncu kadrosuna gelince, Maslany MCU için bir başka mükemmel uyum. Birden fazla rol oynamak Maslany için yeni bir deneyim değil – Kanadalı gerilim dizisi Orphan Black'de baş karakter Sarah Manning ve 13 klonunu canlandırdı. O halde Walters/She-Hulk rolündeki sevimli ikili performansı sürpriz olmamalı. Maslany'nin yerleşik ve yeni keşfedilen kimliğinin ikiliği ile güreşen bir karakter olarak komik, ilişkilendirilebilir dönüşü, giriş ücretine değmez. Role kendinden referanslı komedi ve gravita getirirken bulduğu hassas denge, şaşırtıcı derecede nüanslı. Bu arada, seyirciyle yaptığı dördüncü duvarı kıran kenar çubukları – Çizgi romanlarda She-Hulk'un bir özelliği – şovun en büyük kahkahalarından bazılarını sağlayın.

Onu parkın dışına çıkaran harika bir sürpriz paket: She-Hulk: Attorney at Hukuk incelemesi

Tim Roth, She-Hulk'un ilk bölümlerinde birçok sahne çalan performans sergiliyor.

Maslany, dizinin ağırlığını tek başına sırtında taşımaz. Tim Roth ve Benedict Wong'un Emil Blonsky/Abomination ve Wong rolündeki yıldız dönüşleri de dahil olmak üzere destekleyici bir kadrodan memnun edici bir kim kimdir, davalara daha fazla hafiflik getiriyor. Süper kahraman olmayan bir bakış açısından, Walters’ Nikki Ramos (Ginger Gonzaga), Augustus “Pug” Pugliese (Josh Segarra) ve Dennis Bukowski (Drew Matthews), kadın arkadaşlığını ve mizah temelli dramayı özgün bir şekilde betimleyerek diziyi temellendiriyor.

Aynı şekilde, She-Hulk: Avukatın Hukuk'un ailesi dinamikler ona gerçekçi bir his verir. Maslany'nin ekrandaki Ruffalo ile özellikle erken dönem kimyası, diziye Ms Marvel ile aynı kalıpta ailevi bir his veriyor.. Aile içi şakalaşmalarla tamamlanan mizahi kuzen rekabeti izlemesi keyifli. Aynı şey Walters'ın eğlenceli beceriksizliği için de söylenebilir. yakın ailesiyle yeniden bir araya geldi – bu sahnedeki çıkmaz ve manşet dışı sözler üst düzey komedidir – talihsiz süper güçler kazanmasından sonra. Bayan Marvel ve Hawkeye (ve bir dereceye kadar Ant-Man) bir yana, MCU'da yeterince düzenli olarak görmediğimiz şey, bu belirgin sıkı sıkıya bağlı aile ilişkileridir. Echo ve potansiyel olarak Ironheart gibi geliştirilmekte olan diğer aile odaklı projelerle, Umalım Hukuk Bürosu MCU'nun daha küçük ölçekli ancak daha ağır aile dinamiklerini keşfetmeye devam ediyor.

Kararımız

She-Hulk: Attorney at Law, bugüne kadarki en komik MCU dizisidir, ancak doğaüstü, kozmik ve eterik unsurlarla dolu bir evrendeki yerine rağmen gerçekçilik ve benzerlik üzerine kurulu bir dizidir.

Karakter ikiliği ve bir süper kahraman olmanın sorumluluğu üzerine tematik araştırması, çizgi roman uyarlamaları için bir roman değil. Ancak, o kadar sempatik ve eğlenceli bir şekilde anlatılıyor ki – She-Hulk'un toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın düşmanlığı incelemesi dolaysız olduğu kadar komik de – şovun aslında oldukça orijinal olduğunu hissettiriyor. Bu, izleyicileri eşit derecede memnun edecek ve şaşırtacak olan aşırı miktarda MCU Paskalya yumurtası ve referanslarına rağmen.

She-Hulk'un – olay örgüsü sorunları, şakalara aşırı güvenme ve kötü adamlar bölümündeki eksiklikler (en azından erken dönemde) amacına yardımcı olmuyor. Ancak, sezon ilerledikçe She-Hulk: Attorney at Law'ın ana kırışıklıkları giderilirse ve çoklu çarkları arasında optimum bir denge bulursa, MCU'nun küçümsenmiş 2021 Marvel filminden bu yana en büyük sürpriz paketi olabilir < u>Shang-Chi. Ve bu kesinlikle rekabeti kıskançlıkla yeşillendirecek.

She-Hulk: Avukatlık Yasası, 18 Ağustos Perşembe günü yalnızca Disney Plus'ta başlıyor.

Tom Power .

İşten uzakta, Tom'un en yeni video oyunlarına göz atarken, kendini en sevdiği futbolla uğraşırken ve rafındaki okunmamış birçok kitabı okurken bulunabilir. , spor salonunda formda kalmak ve karşılaştığı her köpeği okşamak.

Eğlence alanındaki en son haberlerle ilgili bir kepçe, ilginç bir hikaye veya ilgi çekici bir açı mı var? Ona bir satır bırakmaktan çekinmeyin.