Nintendo Switch Pro Kontrol Cihazı gerçekten yenilenmeye ihtiyacı var

Audio player yükleniyor…

Yayınlandığından beri Nintendo Switch Pro Controller'ın büyük bir hayranıyım; Tıknaz yüz düğmelerine ve olağanüstü pil ömrüne bayılıyorum ve Nintendo ergonomiyi kesinlikle çiviledi. Asimetrik analog çubuklara sahip olması da kitabımdaki bir başka büyük kazanç.

Ancak, neredeyse beş yıl sonra Switch Pro Controller belirgin şekilde modası geçmiş hissetmeye başlıyor ve artık Nintendo'nun hakkını verme zamanı geldi. premier pad bir makyaj.

Switch Pro Controller'ın şüphesiz bazı sorunları var, bazıları piyasaya sürüldüğünden beri varken, diğerleri yıllar geçtikçe kendini gösterdi. Ve Switch Pro Controller'ın liste fiyatının hala 69,99 $/£59,99/59,99 $ olduğunu düşünürsek. 99,95 AU$ (genellikle daha ucuza alabilseniz de), aldığınız şey için gereksiz yere pahalı hissetmeye başlıyor.

Peki Nintendo bunu düzeltmek için ne yapabilir?

D-pad'i düzeltin 

Nintendo Switch Pro Controller'ın gerçekten bir yenileme

Switch Pro Denetleyici ile ilgili en büyük sorunum titiz D-Pad'i. İlk günden beri güvenilmez, öyle ki mümkünse tamamen kullanmaktan kaçınma eğilimindeyim. 

Nintendo Switch Pro Controller'ın D-Pad'ini kullanarak bir Tetris 99 oyunu oynayın ve sonunda istemediğiniz bir Tetronimo'yu sert bir şekilde bırakmanız neredeyse garantidir, bu da erken eleme ve hüsran çığlıklarıyla sonuçlanır. Ve bunun nedeni, Pro Controller'ın D-Pad'inin yatay girdileri dikey girdiler olarak yanlış bir şekilde kaydetme gibi kötü bir alışkanlığı olmasıdır. 

Nintendo'nun geçmişte neredeyse kusursuz D-Pad'ler üretme geçmişi olduğu düşünülürse. Yıllardır (GameCube denetleyicisindeki mikroskobik olanı hariç), Switch Pro Controller'ın borked yön pedi gerçekten şirket için bir aykırı değerdir. 

Tehlikeli D-Pad sorunu, Joy-Con kontrolörlerinin özel bir D-Pad'e sahip olmaması gerçeğiyle daha da kötüleşiyor, bu da tercih ettiğiniz yol buysa Nintendo'nun Pro Kontrolörünün insafına kaldığınız anlamına geliyor. Oynamak için. 

Yenilenmiş bir D-Pad, Nintendo'nun Pro Controller'ının profesyonel takma adına layık olduğunu hissettirmek için uzun bir yol kat edecek ve bu noktada çok gecikmiş durumda. 

Bir kulaklık girişi ekleyin 

Nintendo Switch Pro Controller'ın gerçekten bir yenileme

Nintendo Switch Pro Controller'ın hala bir kulaklık jakına sahip olmaması da oldukça şaşırtıcı. 2016'da piyasaya sürüldüğünde bile, özellikle Sony'nin DualShock 4'ü 2013'te bize bu özelliği verdiği ve Microsoft'un orijinal Xbox One denetleyicisini 2015'te aynı işlevselliği sunacak şekilde güncellediği için, bu Nintendo'nun adına garip bir ihmal gibi görünüyordu.  

Yedi yıl sonra, Nintendo Switch Pro Controller'da bir kulaklık jakı olmaması büyük bir ihmal gibi görünüyor ve gerçekten ele alınması gerekiyor. Nadiren tek başıma TV hoparlörlerimi kullanarak oyun oynarım, ancak bir çift Bluetooth kulaklığınız yoksa Switch'teki tek seçenek bu hala – ve Nintendo, Switch'e yalnızca Bluetooth bağlantısını geçen yıl ekledi.

Switch'in kendisinde bir kulaklık jakı olduğu düşünülürse, Nintendo'nun şimdiye kadar kontrol cihazına 3,5 mm'lik bir bağlantı noktası takmaması için hiçbir neden yok.

HD Rumble'ı iyileştirin 

Nintendo Switch Pro Denetleyicinin gerçekten yenilenmesi gerekiyor

Sony'nin DualSense denetleyicisi, dokunsal geri bildirimin gerçekten göz kamaştırabileceğini kanıtladı; ama eskilerin dediği gibi, “Nintendo ilk yaptı”. 

HD Rumble, Nintendo Switch'in suçlu olarak yeterince kullanılmayan bir parçası ve Nintendo bile birinci taraf oyunlarında etkin bir şekilde kullanamıyor. Aslında, HD Rumble'ın gerçekten hayran kaldığı son zaman 1-2-Switch'teydi, bu da Nintendo'nun teknolojiden vazgeçtiği zamana benziyor. 

HR Rumble, Sony'nin elleri titreten haptikleri kadar gelişmiş olmayabilir, ancak Nintendo'nun Pro Denetleyicisine yeni ve geliştirilmiş bir HD Rumble ekleyebileceğine inanıyorum; bu, şu anda titreyen bir Nokia 3310 tutuyormuşsunuz gibi hissettiriyor 'gürültüler'. 

Analog tetikleyiciler ekleyin 

Nintendo Switch Pro Controller'ın gerçekten yenilenmesi gerekiyor

Nintendo, Nintendo Switch Pro Controller'daki dijital tetikleyicileri bırakıp, Microsoft'un ve Sony'nin pedlerinde olduğu gibi bazı analog tetikleyicileri eklese harika olmaz mıydı? Evet, evet olurdu.

İkisi arasındaki fark konusunda net değilseniz, dijital tetikleyiciler temelde bir düğme görevi görür: onlara basarsınız ve bir giriş kaydederler. Bu arada analog tetikleyiciler daha fazla aslına uygunluk sağlar ve daha çok bir arabadaki gaz pedalı gibi çalışır. bir tetiğe ne kadar bastığınıza bağlı olarak farklı giriş seviyeleri kaydedebilirler, bu da oyunculara yarış oyunlarında daha ayrıntılı kontrol sağlar, örneğin.

Pro Controller'da analog tetikleyicilere sahip olmak, yarış oyunlarında böyle hissettirir Switch'te oynamak çok daha tatmin edici ve Mario Kart 9 gibi gelecekteki oyunlara fayda sağlayacaktı. Şimdilik, arabaları vroom yapmak için bir düğmeyi basılı tutmak zorunda kaldık.

Kolay peasy

Nintendo bu dört mütevazı değişikliği uygularsa, yorgunluk hissini önemli ölçüde iyileştirecektir. Nintendo'nun Switch'i Switch OLED ile büyük bir başarıya dönüştürdüğünü gördük, bu yüzden Nintendo'nun Pro Controller'a çok geç olmadan biraz sevgi ve ilgi göstereceğini umuyoruz.