Netflix bugün ABD ve Kanada'da fiyatları artırdı. Haber ilk olarak Reuters tarafından bildirildi ve aynı anda şirketin fiyatlandırma yardım sayfasında güncellendi.

 Netflix, ABD'de fiyatları artırıyor ve Kanada

Phil Nickinson/Digital Trends

Yeni fiyatlandırmanın dökümü:

  • Temel Plan:Ayda 1 dolardan 9,99 dolara. Yalnızca standart tanımlı videoyla aynı anda tek bir cihazda izleme veya indirme özelliğini içerir.
  • Standart Plan: Ayda 1,50 ABD dolarına kadar, 15,49 ABD dolarına kadar. Yüksek tanımlı video ile aynı anda iki cihazda izleme veya indirme özelliğini içerir.
  • Premium: Ayda 2$'a kadar, 19,99$'a. 4K olarak da bilinen ultra HD video ile aynı anda dört cihaza kadar izleme veya indirme özelliğini içerir.

Netflix, Amerika Birleşik Devletleri'nde fiyatları en son Ekim 2020'de yaklaşık aynı oranda yükselttiğinde artırmıştı. O sırada Temel plan aynı kaldı; Standart Plan 1$, Premium plan ise 2$ arttı.

Netflix'in bir sonraki planlı kazanç çağrısı 20 Ocak 2022'de. Şirketin hissedarlara üçüncü çeyrek mektubunda Netflix, 2022'de daha normalleştirilmiş bir içerik listesi beklediğini söyledi. 2021'e kıyasla 2022'deki orijinal sayısı ve yıl boyunca 2021'e kıyasla daha dengeli bir yayın programı.” Başka bir deyişle, giderek daha fazla şov ve film yapmaya geri dönecek ve bunlar paraya mal olacak.

Soru, Netflix aboneliklerinin tavanının nerede olduğudur.

Bununla birlikte, “Netflix on Us” Abonelerine Netflix faturalarını T-Mobile üzerinden çalıştırırlarsa Netflix hizmetinde derin indirimler sağlayan promosyon – indirimi düşürmediğini söyledi. Ancak, fiyat artışını müşterilerine mi yansıttığını yoksa aradaki farkı mı yiyeceğini söylemedi.

& #8220;Bugün erken saatlerde,” T-Mobile basın sitesinde, “Netflix yeni fiyatlandırma yapısını açıkladı. İçiniz rahat olsun, Netflix'iniz hala bizde! Planınıza dahil olan Netflix avantajı bizde kalır. Netflix'inizi Bize yükselttiyseniz (ör. Standart veya Premium'a), Netflix'in fiyat değişikliğinin, değişikliklerin yürürlüğe girmesiyle birlikte T-Mobile faturanıza yansıtıldığını göreceksiniz.”