29.01.2022 04:00

Microsoft Teams imparatorluk daha da genişlemek üzere

Audio player yükleniyor…

Microsoft, işbirliği platformu Teams'e daha da fazla müşteri çekmek için tasarlanmış yeni bir girişim başlattı.

Bir Microsoft blog gönderisinde açıklandığı gibi , şirket bir cihaz takas planı başlatıyor; bu sayede işletmeler, Microsoft'a geçiş yaptıklarında eski video konferans donanımı ve masa telefonları için para iadesi talep edebilirler. Ekipler</u>.

Program, küresel cihaz takası ve sorumlu ekipman imhası konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Network-Value ile bir ortaklık tarafından kolaylaştırılacaktır.

Microsoft Teams genişletmesi

Bu haftanın başlarında, Microsoft Teams'in aylık 270 milyondan fazla aktif kullanıcıya (MAU) ulaşarak bir önemli kilometre taşını daha aştığı duyuruldu. Bağlam olarak, hizmetin pandemi başlamadan önce 50 milyondan az günlük kullanıcıyı çektiği söyleniyor.

Ancak Microsoft CEO'su Satya Nadella, Teams'in mevcut büyüme oranını sürdürmesini beklemediği konusunda uyardı. Gerçekten de, birçok işletmenin artık bir yazılım ortağıyla anlaştığı düşünülürse, bu yıl Microsoft için yeni müşteriler kazanmak kesinlikle daha zor olacak.

Bununla birlikte, şirket Microsoft'u genişletmek için elinden gelen her şeyi yapmaya devam edecek. Takas planı gibi yeni girişimlerin desteğiyle ekipler imparatorluk kuruyor.

“İşletmeler hibrit bir iş yerini destekleyecek şekilde geliştikçe, BT ve tesis yöneticileri birçok zorlu kararla karşı karşıya kalıyor. Dikkate alınacak hususlar arasında, mevcut ofis alanının dönüştürülmesi, toplantı deneyiminin tüm çalışanlar için küresel olarak standartlaştırılması, mevcut donanımdan arta kalan değerin telafi edilmesi ve kullanım ömrü sona ermiş cihazların atılması yer alıyor” Microsoft'u yazdı

“Masaüstü telefonunuzu veya video konferans sistemlerinizi yükseltme zamanı geldiğinde, mevcut donanımınızın değerinden yararlanarak bunu kolaylaştırdık. Değerli zamanınızı donanımınızı satmaya veya geri dönüştürmeye harcamak yerine, cihaz envanterinizle ilgili hızlı ve rekabetçi bir fiyat teklifi almak için Network-Value ile iletişime geçmeniz yeterlidir.”

Daha fazlasını okuyun

> Slack neden Microsoft Teams veya diğer rakiplerden korkmuyor

> Hepimiz Teams'e inanmak istediğimizden çok daha fazla bağımlıyız

> Teams'ı ve Zoom'u kendi oyunlarında yenen CEO ile tanışın

Microsoft'un pastadan daha da büyük bir pay almaya çalışmasının bir başka yolu da sürekli odaklanmadır. özelliklerin kullanıma sunulmasıyla ilgili.

Örneğin, geçtiğimiz haftalarda, Microsoft Teams'in, kullanıcıların görüntülü arama sırasında kendi yüzlerini gizlemelerine, akıllı telefonlarını telsiz olarak kullanmalarına olanak tanıyan yeni özellikler almaya hazır olduğunu bildirdik. konuşun ve yazılımı sanal bir makinede çalıştırın.

Microsoft, sürekli yükseltmelerin ve kullanıma hazır düşünmenin (takas programında gösterildiği gibi) bir kombinasyonunun 2022'nin başarılı olmasına yardımcı olacağını umacaktır. Teams söz konusu olduğunda önceki yıllarda olduğu gibi.

  • Kurulumunuzu en iyi iş web kameraları ve konferans görüşmeleri için en iyi kulaklıklarla tamamlayın

Joel Khalili

Источник