25.11.2021 21:30

Microsoft: Bu Kara Cuma'da kart bilgilerinizin çalınmasını önlemenin yolu şu şekilde:

Dünyanın dört bir yanındaki pazarlık avcıları Kara Cuma 2021'de büyük harcamalar yapmaya hazırlanırken, Microsoft bazı kılavuzlar yayınladı. çevrimiçi alışveriş yaparken nasıl güvende kalınır.

Şirket, yılbaşı alışverişi sezonunda korunmanızı sağlamak için bazı önemli ipuçlarını içeren bir blog yazısı yayınladı.

Yakın zamanda yapılan bir Microsoft anketinin bu yıl tatil alışverişlerinin yaklaşık üçte ikisinin (%63) çevrimiçi olarak yapılacağını tespit ettiği göz önüne alındığında, tavsiye özellikle yerinde görünüyor, ancak küresel tedarik zinciri sorunları bazılarımızın mükemmeli arama konusunda gardımızı düşürmesine neden olabilir. hediye.

Alışverişle ilgili zorluklar

“Hepimiz bu zorluklarla ve bunların tatil geleneklerimiz ve kutlamalarımız için ne anlama geldiğiyle boğuşurken, başka bir grup daha var. bunun onlar—hacker'lar için ne anlama geldiğini değerlendirmek,” dedi Microsoft Güvenlik, Uyumluluk ve Kimlikten Sorumlu Kurumsal Başkan Yardımcısı Vasu Jakkal.

“Kötü aktörlerin kurbanlarının psikolojisini anlamayı amaçladıklarını biliyoruz; hangi oyunlara kanacaklarını ve hangi güvenlik açıklarına sahip olduklarını biliyoruz. Ve bu yıl, hepimizin ekstra uyanık olması gereken bazı yeni alanlar var.”

Microsoft'un tavsiyesi, sizi beklenmedik bir yere yönlendirmeyeceklerinden emin olmak için bağlantıları her zaman iki kez kontrol etmeyi içerir. Yazım hataları, hatalar veya fazladan harfler genellikle bir e-ticaret dolandırıcısının pusuya yatmış olabileceği bir hediye olabilir.

Araştırmaya göre, alışveriş yapan her dört kişiden biri, sonunda internette anlatılana hiç benzemeyen bir ürün satın aldı ve %61'i dolandırıcılık gibi “aldatıcı çevrimiçi alışveriş deneyimleri” olarak adlandırdığı olayların kurbanı oldu.

Başka yerlerde, herhangi bir saldırıya yakalanmadığınızdan emin olmak için parolalarınızın güçlü ve güvenli olduğundan emin olmanız önemlidir. Şirket, saniyede 579 şifre saldırısı olduğunu tespit ettiğini ve kullanıcılara bu ekstra koruma katmanı için çok faktörlü veya 2FA kimlik doğrulamasını açmalarını tavsiye ettiğini söylüyor.

“Bu kadar çok kişinin kullanılabilirlik konusunda endişe duyması nedeniyle, biz Sevdiklerimizin istediği hediyeleri alma arzularımızı suistimal edebilecek dolandırıcılıklara karşı herkesin ekstra uyanık olması gerekiyor,” dedi Jakkal. 

“Tünel görüşü elde etmek kolay olabilir ve bir “Garantili teslimat” teklifiyle istediklerimizin reklamını yapmak. Güvenebileceğimizden emin olmadığımız bir site olsa bile, buna gitmek cazip gelebilir. Ancak, çoğu teklifin olamayacak kadar iyi göründüğünü unutmayın. doğru olan budur.”

  • En iyi kimlik hırsızlığına karşı koruma araçlarıyla çevrimiçi ortamda güvende kalın

Источник