25.11.2021 11:30

The Birleşik Krallık hükümeti, sonunda güvenli olmayan bağlı cihazları çökertiyor

İngiltere hükümeti, insanların evlerinde bulunan akıllı cihazları siber güvenlik tehditlerinden korumak için yeni bir yasa tasarısı sundu.< /p>

BBC, Ürün Güvenliği ve Telekomünikasyon Altyapı Yasası'nın tüketicileri siber saldırılara karşı korumak için belirli kurallar belirlediğini bildiriyor.< /p>

Medya, veri ve dijital altyapı bakanı Julia Lopez, “Tasarımız, telefonlardan termostatlara, bulaşık makinelerine, bebek monitörlerinden kapı zillerine kadar günlük teknolojinin çevresine bir güvenlik duvarı yerleştirecek ve zorlu yeni güvenlik standartlarını ihlal edenler için büyük para cezaları görecek” dedi. .

TechRadar'ın size ihtiyacı var!

İçeriğimizi iyileştirebilmek ve daha iyi tavsiyeler sunabilmek için okuyucularımızın Netflix gibi akış siteleriyle VPN'leri nasıl kullandıklarına bakıyoruz. Bu anket 60 saniyeden fazla zamanınızı almayacak ve deneyimlerinizi bizimle paylaşırsanız çok memnun oluruz.

Yeni fatura kapsamında bir dizi cihaz yer alıyor. , akıllı telefonlardan, yönlendiricilerden, güvenlik kameralarından, oyun konsollarından, akıllı hoparlörlerden, ve internet özellikli oyuncaklar ve daha fazlası.

Tüm teknolojilerin güvence altına alınması

Yeni başlayanlar için tasarı, tahmin edilmesi kolay varsayılan şifrelercihazlara önceden yüklenmiştir. Bunun yerine, ürünlerin benzersiz şifreleri olmalı ve bunları fabrika varsayılanlarına sıfırlamalarını engelleyecek önlemlere sahip olmalıdır.

Ayrıca, üreticiler, ürünün güvenlik güncellemelerini ve yamaları alıp almayacağını ve ne kadar süreyle alacağını müşterilere bildirmelidir.  

Önemli bir şekilde, kurallar denizaşırı ülkelerden ithal edilen ucuz ürünleri satan Birleşik Krallık'taki işletmeler için de geçerlidir.

Bu, tarafından yapılan son soruşturma ışığında çok önemlidir. Hangi? Kara Cuma yaklaşırken, popüler çevrimiçi pazar yerlerinde güvenlik ve gizlilik sorunlarıyla dolu binden fazla ucuz akıllı gadget buldu.

Tasarı ayrıca, uyumu denetlemek için bir düzenleyici atamaya ve kurallara uymayan şirketlere küresel cirolarının £10 milyon veya %4'üne kadar ve ayrıca devam eden ihlaller için günde £20,000'e kadar para cezası verme yetkisine de sahip olmayı amaçlamaktadır.

Bu en iyi kimlik hırsızlığına karşı koruma hizmetleri ile kendinizi çevrimiçi ortamda koruyun ve bilgisayarlarınızın bunlarla korunduğundan emin olun en iyi uç nokta koruma araçları

Источник