Adına rağmen, Experian IdentityWorks, derin eğitici bilgiler içeren güçlü bir uygulamadır

< img class="aligncenter" src="/wp-content/uploads/experian-identityworks-e8f2620.jpg" alt="Experian IdentityWorks " />

(Resim: © Experian)

Kararımız

Günlük kullanıcılar için tasarlanmış güçlü bir kimlik hırsızlığına karşı koruma uygulaması olan Experian IdentityWorks, yüzlerce bilgilendirici makale içeren bir blog da dahil, bulduğumuz en kapsamlı eğitim bilgilerinden bazılarına sahiptir. Experian'ın 15 milyon hesabı tehlikeye atan 2015 veri ihlaliyle daha çok tanındığı gerçeğini unutabilirseniz, bu derin ve zengin bir uygulamadır.

 • Faydalı web sitesi
 • Ekstra uyarılar yararlıdır
 • 30 günlük ücretsiz deneme
 • Üç plan katmanı
 • Yıllık ödeme indirimi

 • İnce web sitesi ayrıntıları
 • Planlarda çok fazla seçenek var
 • Akıllı telefon için özel bir uygulama yok

TechRadar Verdict

Günlük kullanıcılar için tasarlanmış güçlü bir kimlik hırsızlığına karşı koruma uygulaması olan Experian IdentityWorks, yüzlerce bilgilendirici makale içeren bir blog da dahil, bulduğumuz en kapsamlı eğitim bilgilerinden bazılarına sahiptir. Experian'ın 15 milyon hesabı tehlikeye atan 2015 veri ihlaliyle daha fazla tanındığı gerçeğini unutabilirseniz, bu derin ve zengin bir uygulamadır.

Artıları

 • + Faydalı web sitesi
 • + Ekstra uyarılar faydalıdır
 • + 30 günlük ücretsiz deneme
 • + Üç plan katmanları
 • + Yıllık ödeme indirimi

Eksileri

 • – Slim web sitesi ayrıntıları
 • – Planlarda çok fazla seçenek var
 • – Akıllı telefon için özel bir uygulama yok

kimlik hırsızlığına karşı koruma hakkındaki serimizuygulamalar, özellikleri, fiyatlandırma seçeneklerini, rekabeti ve ayrıca her bir uygulamayı kullanmanın genel değerini değerlendirecektir. Ancak bunlar, kimlik hırsızlığına karşı koruma uygulamalarını değerlendirmek neredeyse imkansız olduğundan tam uygulamalı incelemeler değildir. Koruma uygulamasının çalışıp çalışmadığını görmek, kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri teslim etmek, birden fazla kredi kontrolü yapmak ve gözden geçirenin kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerinin açığa çıkma riskini almak için birkaç ay test yapılması, hesapların kasıtlı olarak ele geçirilmesi gerekir.

Experian IdentityWorks hakkında hemen hemen her inceleme veya haber raporu aynı sorumluluk reddi ile başlamalıdır ve bu inceleme farklı değildir. Bunun gerçekten adil olup olmadığı tartışmalıdır. Muhtemelen bilmediğiniz bir isim olan IdentityWorks, Experian şirketine ait bir kimlik hırsızlığına karşı koruma uygulamasıdır ve muhtemelen bildiğinizden daha fazla bir isimdir, ancak bunun iyi bir nedeni yoktur. 2015 yılında, bu tüketici kredisi raporlama şirketi, 15 milyondan fazla müşteri kaydının veri sızıntısını içeren o noktaya kadar en iyi bilinen veri ihlallerinden birini duyurdu. Gerçek şu ki, o zamandan beri pek çok veri ihlali meydana geldi, ancak belki de bu, bir kredi raporlama kurumunun dünya çapında manşetlere çıkan büyük bir ihlali duyurmasının ironisiydi.

Bu beş yıl önceydi. Ciddi film hayranları bu referansı bilir, ancak size Garp'a Göre Dünya filmindeki bir sahneyi hatırlatabilir.Robin Williams bir ev için alışveriş yaparken. Bir uçak aniden oturma odasına düşer. Satın almaya karar verir. “Bu eve başka bir uçağın çarpma olasılığı astronomiktir” diyor. Aynı şey burada geçerli. Experian, veri güvenliğini muhtemelen diğer şirketlerden daha fazla güçlendirdi. Ayrıca, başka bir ciddi veri ihlali olasılığının “astronomik” en iyi ihtimalle.

Experian IdentityWorks

Experian, evinizde kaç yetişkin ve çocuk olduğuna bağlı olarak seçebileceğiniz bir dizi plan sunar

Planlar ve fiyatlandırma

Kimlik hırsızlığına karşı koruma uygulamalarının “kadar” 10 çocuk? Elbette, bu sizin seçiminiz olabilir, ancak Sayım Bürosu'nun farklı bir yaklaşımı var. (Ortalama çocuk sayısı aile başına iki kişiyle oldukça tutarlı kaldı. Birleşik Krallık'ta bu daha da az.) Bu, IdentityWorks'ün uygulamayı kullanması için en fazla 10 çocuğu olan bir veya iki yetişkin için fiyatlandırma planları sunmasını engellemedi. Bu, bulduğumuz en kafa karıştırıcı değerlendirme listesidir.

Aylık 9,99 ABD Doları tutarında bir yetişkin planı, aylık 14,99 ABD Doları tutarında bir yetişkin ve 10 çocuk planı ve iki yetişkin ile en fazla 10 çocuk için bir plan vardır. çocuklar aylık 19,99 ABD Doları tutarında plan yapıyor. Ne yazık ki, günümüzde oldukça yaygın bir aile olan çocuksuz iki yetişkin seçeneği yoktur. Ayrıca, sadece birkaç kişinin on çocuğu var, o kadar çok kişi planları için fazladan ödeme yapacak.

Yukarıdaki fiyatların her biri “Plus” Temel plan için gerçekten bir örtmece olan ve kafa karışıklığına katkıda bulunan plan. Sosyal Güvenlik numarası takibi, dolandırıcılık çözüm hizmetleri ve adres değişikliği doğrulaması gibi beklenen özelliklere sahiptir. Ayrıca, Dark Web izleme, sosyal medya izleme ve Experian kredi dosyanızı kilitleme ve kilidini açma yeteneği ile bazılarının sunduğu temel özelliklerin ötesine geçer. Ayrıca, ihtiyacın ortaya çıkması durumunda 500.000 $ 'a kadar kimlik hırsızlığı sigortasına sahiptir.  

Premium planla, kimlik hırsızlığı koruma uygulamalarının çoğuyla uyumlu olan banka hesabı sorunları, kredi sorunları veya acil seyahat ile ilgilenmek için 1 milyon dolarlık sigorta korumasına erişebilirsiniz. Ek özellikler arasında mahkeme kayıtlarının izlenmesi, avans kredisi izleme ve mali hesap faaliyeti yer alır. Üst plan ayrıca, alt planın dışarıda bıraktığı üç büro kredi puanı içerir. Dezavantajı, kapsanan kişi miktarına bağlı olarak önemli ölçüde arttığı için Premium planın ek maliyetinin tahmin edileceği gibidir. Örneğin, en fazla on çocuğu olan bir yetişkin için, Plus planı için aylık 14,99 ABD Doları'ndan Premium plan için 24,99 ABD Doları'na yükselir.

Yukarıdaki fiyatlandırmanın tamamı aydan aya fiyat içindir. Ayrıca yıllık yaklaşık %17'lik bir ödeme indirimi vardır.

Experian IdentityWorks

Experian, IdentityWorks için bağımsız bir uygulama sunmaz ve bunun yerine hizmet, kredi raporu uygulaması

Interface

içinde hazırlanırNeyse ki, burada bir uygulamanın nasıl tasarlanacağını bilen büyük bir şirketle uğraşıyoruz. Norton LifeLock'un her şeyi açık ve anlaşılır bir arayüzde sunduğuna benzer şekilde, IdentityWorks ayrıca üstte sekmeler içeren bir pano ve kaç adımı tamamladığınızı veya hesapları yapılandırdığınızı gösteren bir sihirbaz kullanır. PrivacyGuard'ın aksine, arayüz temiz ve sade, sanki daha ciddi bir şey üzerinde çalışıyor ve Pokemon oynamıyormuşsunuz gibi. (PrivacyGuard sitesi ve uygulaması biraz fazla renkli).

Identity Works web sitesinde hem Android hem de iOS uygulamalarına bağlantılar olsa da, çoğu kullanıcının beklediği şey bu değil. Bu gerçekten Experian uygulaması içindir, ancak IdentityWorks için özel bir uygulama değildir.

Özellikler

Web sitelerinde ve uygulamada tehdit algılama konusuyla ilgili inanılmaz miktarda bilgiye ve Experian.com'daki yüzlerce blog gönderisine rağmen, IdentityWorks hala Norton LifeLock ve diğerlerinde bulunan özellikleri yansıtma eğilimindedir. Kredi puanınızı kontrol edebilir ve kredinizi takip edebilir, bölgenize bir seks suçlusunun gelip gelmediğini görebilir ve birisi banka bilgilerinizi çalmaya çalışırsa bildirim alabilirsiniz. Oldukça standart şeyler, ancak IdentityWorks birkaç ilginç ekstra ekler. 

Diğer uygulamalarda çok sık rastlanmayan bir yöntem, mahkeme kayıtlarının doğrulanmasıdır. Mahkeme kayıtlarınızda bir kontrol veya değişiklik varsa (ilk etapta varsa bile) bir uyarı görebilirsiniz. IdentityWorks ayrıca kredi kontrollerini ve FICO puanlarını simüle etme konusunda daha iyi bir iş çıkarır. Plus ve Premium planları, bu kredi kontrollerini ne sıklıkla görüntüleyip analiz edebileceğinize göre farklılık gösterir. Premium ile, biraz fazla sık olabilen günlük bir FICO kredi puanı görebilirsiniz.

Yarışma

Experian'ın bir ana rakibi var ve o da Norton LifeLock. Kimlik hırsızlığı alanına aşina olan herkes LifeLock'un bir lider olduğunu bilir ve muhtemelen Experian hakkında da bilgi sahibi olur. Norton öncelikle bir güvenlik şirketi olsa da, Experian öncelikle bir kredi raporlama kuruluşudur. Bu, onlara sektörde bir adım önde olmalarını ve kredinizi yok etmenin (veya diğer insanların kredinizi sizin yerinize yok etmesini sağlamanın) tüm yollarını sağlar. Yine de, kimlik hırsızlığını güvenlik ve mahremiyet açısından mı daha çok önemsediğinize – iyi adınız lekelenmiş – veya bunun kredinizle ve yeni bir ev veya araba satın almayla ilgili olup olmadığına dair bir karar var. Sonuç olarak, her ikisi de aynı madalyonun iki yüzü olarak önemlidir, ancak potansiyel kullanıcıların seçtikleri ürünün farkında olmaları gerekir.

Nihai karar

< p>Son analizde, Experian IdentityWorks'e kıyasla Norton LifeLock'a selam veririz çünkü buradaki asıl endişe yalnızca sizin krediniz değil, kişisel güvenliktir. Aslında, kredi, kimlik korumasının yalnızca bir yönüdür. Bir suçlunun itibarınıza nasıl zarar verebileceği ve sicilinizi silmek için ne yapılması gerektiği konusunda endişeler var. Kredi ve finansal kaygılara ek olarak birinin kendi çıkarları için çevrimiçi ortamda sizi nasıl taklit ettiği hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz.

Experian IdentityWorks bazı mükemmel eğitim bilgileri sağlar. Çoğunlukla kredi ve finans konularına önem veriyorsanız, bu iyi bir seçenek olabilir, ancak şüphesiz bazı kullanıcılar bu veri ihlalini atlatmakta zorlanacaklar.

Ayrıca

em>kimlik hırsızlığına karşı en iyi koruma