Google Chrome, 3D ev tasarımına giden yol

Homestyler incelemesi

(Resim: © Homestyler)

Kararımız

Homestyler iyi bir hizmettir çok fazla potansiyel ve harika bir ücretsiz planla, birkaç aksaklıkla gölgelendi.

için

  • Kullanımı kolay
  • Çok duyarlı
  • Birçok özelleştirme seçeneği

Karşı

  • En iyi Chrome'da çalışır
  • Bazı aksaklıklar

TechRadar Verdict

Homestyler çok fazla potansiyele sahip iyi bir hizmettir ve birkaç hatayla gölgelenen harika bir ücretsiz plan.

Artıları

  • + Kullanımı kolay
  • + Çok duyarlı
  • + Birçok özelleştirme seçeneği

Eksileri

  • – En iyi şekilde çalışır Chrome
  • – Bazı hatalar

Çevrimiçi bir hizmet kullanmanın avantajı, yalnızca otomatik olarak çapraz platform olması değil, aynı zamanda herhangi bir makineden oturum açıp tasarımınızla çalışmaya devam edebilmenizdir. Ancak Homestyler'ın bir şartı var: Yalnızca Google Chrome'da en iyi şekilde çalışır. Microsoft Edge'in bununla herhangi bir çakışması yok gibi görünüyor, ancak Firefox kullanıcılarına “daha sorunsuz bir tasarım deneyimi sağlamak için” Chrome kullanmalarını tavsiye edecek, ancak isterseniz yine de oturum açmanıza ve çalışmanıza izin verecek. Safari ise farklı bir konu: bu tarayıcı “şu anda” desteklenmiyor.

Homestyler incelemesi

Homestyler, abonelikle veya bir kereye mahsus ücretle sunulmaktadır

Planlar ve fiyatlandırma< /h2>

Artık bunu aradan çıkardığımıza göre, şimdi paranızın karşılığında ne elde ettiğinize bir göz atalım.

Homestyler incelemesi

Görüntüleri oluşturmak, kamerayı yeniden konumlandırmak kadar kolaydır ve ‘Oluştur’

İyi haber şu ki, Temel adında ücretsiz bir plan var. Sınırlamalar, tasarımınızın renderları ile ilgilidir. Örneğin, üç planın tümü (Basic, Pro ve Master) sınırsız 1K görüntü oluşturma oluşturmanıza izin verse de, 2K'ya çıkarsanız Temel plana 1 puan mal olur; Profesyonel, ayda bu türde 75 görüntü elde eder ve Master'ın hiçbir sınırı yoktur.

Basic, 4K işlemelere veya 12K panoramalara bile erişemez. Filigran kaldırma da bir seçenek değildir ve Pro ve Master kullanıcıları için sunulan özellikler oluşturma rötuşu değildir.

Video seçenekleri de vardır, ancak bunların süresi ve kalitesi sınırlıdır. Örneğin. Bir Master, 30 saniyelik bir 1080p video oluşturabilirken, bir Profesyonel, bu çözünürlükte 10 saniye ile sınırlıdır.

Planınızın izin verdiğinden daha fazla esnekliğe ihtiyacınız varsa, örneğin bir 4K render için 1,99$'dan 100 saniyelik 1080p bir video için 29,99$'a kadar, renderlar ve videolar ayrı ayrı satın alınabilir.

Şurada bir promosyon var. Pro planının aylık 25,9 dolarlık bir abonelik için mevcut olduğu yazım zamanı. Yarım yıl veya bütün bir yıl önceden satın almak, toplam maliyeti üçte bir oranında azaltır (sırasıyla 119,4 ABD Doları ve 238,8 ABD Doları).

Master planın maliyeti şu anda ayda 45,9 ABD dolarıdır, ancak yarım yıl veya bir yıl önceden ödemeye karar verirseniz (sırasıyla 239,4 ABD doları veya 478,8 ABD doları) %43 oranında cömert bir indirim alırsınız.

< p>Homestyler incelemesi

Arayüzün istediğiniz gibi tepki vermesini sağlayın

Başlarken

Bir projeyi ilk kez başlattığınızda, sanal ortamınızla etkileşim kurmak için fareyi nasıl kullandığınız gibi bazı temel ayarlar sorulacaktır (bu ayarlara herhangi bir zamanda, aşağıda bulunan arayüzün Tercihleri ​​aracılığıyla erişilebilir). (Dosya açılır menüsünde).

Bu yapıldıktan sonra, yeni bir alan oluşturabilir veya bir avuç mevcut şablondan ilham alabilirsiniz.

Eğer isterseniz. daha çok klavye kullanıcısıysanız, tam klavye kontrolüne de sahipsiniz: WASD tuşları sırasıyla ileri, sola, geri ve sağa hareket etmenizi sağlarken, Q ve E yüksekliği değiştirmenize olanak tanır.

Homestyler incelemesi

Siz evinizi tasarlarken, kılavuzlar ve ölçüler oluşturma sürecini kolaylaştırıyormuş gibi görünür

Tasarım süreci yeterince basittir. Dikdörtgen bir oda ekleyin veya duvarları tek tek çizin. Alanınızı oluştururken, özellikle bazıları dik açıda olmadığında, tüm duvarları birbirine bağlamanıza yardımcı olacak kılavuzların göründüğünü fark edeceksiniz.

Düz çizgiyi bir yaya dönüştürmek veya duvarı bölmek gibi seçenekleri ortaya çıkarmak için bir duvara tıklayın (yaylı bir duvarı bölemezsiniz). Uzatmak veya daraltmak için bir duvarı sürükleyin, duvarların açısını değiştirmek için bir kenarı sürükleyin. Daha önce görmediğimiz bir şey değil, ama gerçekten çok iyi ve çok zahmetsiz, dakikalar içinde büyük ilerleme kaydedeceksiniz. Aynısı kapılar ve pencereler için de geçerlidir.

Homestyler incelemesi

Bazı özellikler açıkça hala Beta'da, diğerleri ise’ değil ama yine de sorunlu

Tek bir katla da sınırlı değilsiniz ve bir bodrum da dahil olmak üzere ek seviyeler oluşturabilirsiniz, ancak bu özelliğin şu anda yalnızca beta olarak kullanılabildiğini unutmayın.

Özelleştirme< /h2>

Duvarlarınızı, zeminlerinizi ve tavanlarınızı değiştirmek, devam eden bir iş gibi geliyor. Örneğin, bir duvarın kenarına çeşitli pervazlar ekleyebilirsiniz, ancak sadece bir süpürgelik ekleyemezsiniz. Dilerseniz çeşitli kornişler mevcuttur.

Zemini değiştirmek ilginçtir, çünkü sadece iyi bir desen seçimine sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda zemindeki konumunu, kullanılan malzeme türünü değiştirebilir ve hatta mevcut listeden istediğiniz bir markayı seçebilirsiniz.< /p>

Homestyler incelemesi

Odanızı beklediğiniz gibi 3D olarak görüntüleyin

Garip bir şekilde, bu değişiklikler modele 2B veya 3B olarak yansıtılmıyor bile. Aynısı, ‘zemin özelleştirmesini’ seçenek. Aracın simgesinin gösterildiği gibi zeminde farklı seviyeler oluşturmayı umuyoruz. Bunun yerine, ‘Kalıplama’ seçenekler. 

Hakkında birkaç kalıcı hata var gibi görünüyor.

Homestyler incelemesi

Geniş bir öğe listesine göz atın ve favorilerinizi tasarımınıza ekleyin

Mobilya

Modelinize biraz mobilya eklemeye hazır olduğunuzda, Medya Kitaplığı'nda mevcut olanı bulacaksınız. Koleksiyona göre göz atabilirsiniz (belirli bir stilde kalmak istiyorsanız çeşitli tamamlayıcı öğelerin bir arada gruplandırıldığı – bu koleksiyonların çoğu ücretsizdir), çeşitli yapılara (farklı kapı ve pencere türleri, sütunlar gibi) göz atabilirsiniz. merdivenler vb.) ve tüm kataloğu kontrol edin veya bitişe veya markalara göre daraltın. Neyse ki, aradığınızı hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı olacak bir arama alanı da var.

Bir öğe eklemek, onu seçip bir odaya bırakmak kadar kolaydır. Bir kez orada, büyük renkli oklar, onu mükemmel bir şekilde konumlandırmanıza ve hatta nesneyi döndürmenize veya yüksekliğini değiştirmenize izin verir. Öğeyi yeniden boyutlandırmakta özgür olmanızı da çok beğendik (önce ‘Yeniden Boyutlandırmanın Kilidini Aç’ seçeneğini tıkladığınız sürece).

Nihai karar

Homestyler büyük bir potansiyel gösteriyor. Oda oluşturmak basit bir iştir, kontroller sezgiseldir ve gezinme basittir. İşin özüne gelince, özellikle duvarları ve zeminleri kişiselleştirmeyi denediğimizde ve başaramadığımızda bazı aksaklıklar oluyor. Mobilya eklemek gerçekten zahmetsizdir ve bu nedenle onu odalarınızda yeniden konumlandırmak ve işlemeler, hatta en düşük kaliteli 1K işlemeler bile harika görünüyordu. Çekim yapmak için bir kamerayı duvarın içine yerleştirememek biraz can sıkıcı olsa da, çekim yapmak için basit bir işlemdir – bu sanal bir ortamdır ve hepsi bu kadar – ama hey ho.

< p>Google Chrome'u kullanmayı düşünmüyorsanız ve 3D ev tasarımını merak ediyorsanız, kesinlikle denemeniz gereken bir hizmettir, çünkü ücretsiz olarak birçok şey yapabilirsiniz ve birkaç hatadan sonra bu hizmeti tekrar ziyaret etmeyi dört gözle bekliyoruz. ütülendi.

Evinizin etrafındaki bir sonraki yaratıcı projeniz için yardıma mı ihtiyacınız var? En iyi ev iç tasarım yazılımı ve en iyi mimari yazılım

özetlerimize göz atın.