29.01.2022 03:00

Elden Ring yönetmeni It Takes Two'nun kendisine sadık kalan son oyun olduğunu söylüyor

Audio player yükleniyor…

Elden Ring direktörü Hidetaka Miyazaki, üzerinde iz bırakan son oyunun ortak platform oyunu It Takes Two olduğunu söyledi.

Resmi PlayStation blogunda Elden Ring hakkında konuşan Miyazaki'ye, orada olup olmadığı soruldu. Son hafızasında özellikle dikkatini çeken oyunlar vardı. Yönetmen, son zamanlarda video oyunları oynamak için fazla zamanı olmamasına rağmen Hazelight'ın karikatürize platform oyununun özellikle öne çıktığını söyledi.

“Son zamanlarda kafama takılan bir oyun It Takes Two idi,” Miyazaki dedi. 

“Bunu bir arkadaşımla çevrimiçi olarak üç günde üç oturumda baştan sona oynamayı başardım ve harika bir zamandı. Bu oyun bende gerçekten bir etki bıraktı, yani evet, en azından bitirmeyi başardığım oyun bu!”

Oyunu oyun çeşitliliği ve anlatımı için övmeye devam etti, bir baba olarak aklında yankı uyandırdığını söylediği sözler. 

“Bütün boyunca hiç bırakmadı ve asla sıkılmama izin vermedi,” dedi. “Sanat ve oynanış her aşamada farklıdır ve oyun, sizi bütünüyle işbirliği yapmaya teşvik eder, ancak yine de bu sanatsal öğeyi korur. 

“Oynaması sürekli eğlencelidir ve son derece iyi hissettirir. sonuna kadar benim için tazeydi, bu da bir yaratıcı arkadaş olarak benim için etkileyiciydi.”

Ayrıca ‘analog’ ve masa üstü oyunları, özellikle cinayet gizemi türündeki oyunları öne çıkarıyor.

Analiz: birçok zevke sahip bir adam

Elden Ring yönetmeni It Takes Two'nun son oyun olduğunu söylüyor ona bağlı kalmak için

Herhangi bir yaratıcının hayranları onların etkilerini bilmek ister. Genellikle yaratımları, yönleri veya potansiyel çıkarları hakkında çok şey söyler. Miyazaki kuşkusuz yakın zamanda renkli bir kooperatif platform oyunu yayınlamayacak olsa da, yorumları yönetmenin eklektik zevkini gösteriyor. 

Gotik korku ve çarpık fantastik görüntülerle dolu RPG'leri cezalandırmak, Souls oyunları, hem oyun hem de tema açısından ondan dünyalar kadar uzaktadır. Ancak Miyazaki'nin kooperatif platform oyununu neden istediği anlaşılabilir. Her yerde olumlu eleştiriler aldı ve eleştirmenler özellikle her yeni dünyada o bölge temalı yeni mekanikler sunma becerisini övdüler. 

Benzer şekilde, birçok kişi oyunun özellikleri karşısında hoş bir şekilde şaşırdı. İki oyuncak bebekle denenmiş ve test edilmiş vücut takası yöntemiyle bozulan evliliklerini yeniden alevlendiren ve büyülü-gerçekçi bir dünyayı keşfeden bir çiftin anlatı derinliği.

Miyazaki'nin asla sıkılmamak konusundaki yorumu özellikle yerindedir. ancak, oyunun yayınlanmasından önce olduğu gibi, stüdyo yönetmeni Josef Fares, dürüstçe oyundan sıkıldığını iddia eden herkese 1.000 dolar vereceğine söz verdi.

Callum Bains.

Источник