23.06.2022 12:00

Elden Ring şaşırtıcı derecede iyi çalışıyor SNES oyunu olarak

Ses çalar yükleniyor…

The Lands Between, 16 bitlik bir yenilenme geçirdi, çünkü hayran yapımı bir uyarlama, Elden Ring'in acımasız patronları döven dövüşünü klasik bir SNES oyunu tarzında yeniden işledi.

Animasyon grubu 64 Bits, Elden Ring'in Nintendo'nun klasik konsolu için yapılmış olsaydı nasıl görünebileceğini yeniden tasarladı ve kilit ortamlarının, karakterlerinin ve patronlarının çoğunu çağa uygun pikselli hareketli karakterler olarak yeniden yarattı. Oynanabilir bir demo yerine yalnızca kısa bir video (yeni sekmede açılır) olsa da, SNES için Elden Ring Demake'de birkaç çarpıcı an var.

Oyunun en büyük patronlarının tümü piksel resminde yeniden yaratıldı – Malenia, Radahn, Aşılı Godrick ve Stormgate Troll dahil – her biri ana oyunda imza saldırılarını yansıtmak için canlandırıldı. Demir Yumruk Alexander, Cadı Ranni ve Miriel (veya bildiğiniz gibi Papa Kaplumbağa) gibi Elden Ring'in en dikkate değer NPC'lerinden pek çoğu da piksel işlemine tabi tutuldu.

Pixel Perfect

Video, Erdtree'ye Kararmış bir bakışla başlarken, yeraltı mağaraları, Stormveil kalesine giden yol, Liurnia of the Lakes'den geçen bir yol ve daha fazlası arasında geçiş yapıyor. Hatta kısaca, yeni alanlara ulaşmak için Torrent kullanan oyuncuyu taklit eden bir dünya haritası gösteriyor.

Ek bir dokunuş olarak, videonun oynatıcı karakteri ekipmanlarını birkaç noktada değiştirir. General Radahn zırh seti ile Prisoner sınıfının başladığı demir miğfer arasında geçiş yaptıklarını görebiliriz. 

Görünüşe göre 64 Bit, yıkım için bir dizi klasik SNES dönemi oyunundan yararlanmış. . Ekranın üst kısmındaki patronlar Contra'yı andırıyor, dünya haritası ise 2D Legend of Zelda oyunlarınınkine benziyor. Keşif bölümlerinden bazıları ayrıca büyük Sırları Mana havası veriyor, piksel sanatının stili ise Final Fantasy'den daha çok ilham alıyor gibi görünüyor.

Demake'lerin gelmesi durmuyor. Bu yılın başlarında bir hayran, Game Boy için Elden Ring'i yeniden tasarladı. Ondan önce BloodbornePSX, FromSoftware'ın Viktorya dönemi gotik RPG'sini PC'ye getirmek için oldukça heyecan yarattı.

Bu Elden Ring SNES versiyonu, 64 Bits'in ele aldığı ilk proje değil. Grup daha önce BioShock Infinite'in bir SNES taklidi (yeni sekmede açılır), Mass Effect'in Game Boy Advance versiyonu (yeni sekmede açılır) ve God of War'a bir PS1 oyunu oluşturmuştu.

Callum Bains

Источник