14.01.2022 19:55

Daha fazla çalışan ofise dönmek yerine meta veri tabanında çalışmayı tercih ediyor

Audio player loading…

Pandemi sırasında evden çalışmaya geçişin ardından, işin geleceği hibrit çalışma olacak gibi görünüyordu, ancak şimdi daha fazla sayıda çalışan bir VR başlığı takıp metaverse'de çalışma fikrine sıcak bakıyor.

Lenovo'nun yeni araştırmasına göre, çalışanların yarısına yakını (%44) ofise dönmek yerine meta veri tabanında çalışmaya istekli. Bunun nedeni, bunu yapmanın üretkenliklerini artırmaya ve başka avantajlar sağlamaya yardımcı olabileceğine inanmalarıdır.

Hâlâ nispeten yeni bir fikir olmasına rağmen, meta veri deposu öncelikle insanların, yerlerin ve nesnelerin dijital temsilleriyle paylaşılan bir dijital alan olarak tanımlanır. Bir gün, işletmelerin daha uygulanabilir ve etkileşimli bir iş yeri yaratmaları için yeni olanaklar yaratacak, fiziksel dünyanın son derece sürükleyici bir uzantısı olarak hizmet edebilir.

Lenovo'nun çözüm ve hizmetler grubu başkanı Ken Wong nasıl olduğunu açıkladı. kuruluşlar, bir basın bülteninde şunları söyleyerek işletmelerini meta veriye hazırlayabilir:

“Meta veri tabanı henüz her yerde bulunmasa da, kuruluşlar iş yerinde üretkenliği artırmaya bir adım önde başlayabilir. Bunu başarmak için önemli ölçüde daha fazla sermaye yatırmak zorunda değiller. Her şey bir hizmet olarak veya kullandıkça öde modelleri, her şirketin benzersiz durumuna uyum sağlamak için esneklik, maliyet verimliliği ve ölçeklenebilirlik sunar. Web 3.0'ın yeni ekonomisinden bahsetmiyorum bile, meta veri deposunun yüzeyini çiziyoruz. Şimdilik, metaverse, araştırmamıza göre çalışanların neredeyse yarısının katılmaya istekli olduğu işletmeler için bir olasılıklar dünyasının kapılarını açıyor. Şirketlerin bunu kavramak için teknolojilerinden en iyi şekilde yararlanmanın yeni yollarını belirlemeleri gerekiyor..”

Meta veri tabanında çalışmak

Bazı çalışanlar metaverse'nin tanıtımı için hazırlanırken, diğerleri, Lenovo'nun anketine katılan 7.500 katılımcının yüzde 43'ü şirketlerinin bunu sağlayacak bilgi veya uzmanlığa sahip olmadığına veya muhtemelen sahip olmadığına inandığından, işverenlerinin geçişi yapmaya hazır olmadığını düşünüyor. meta veri deposunda çalışacaklardır.

Aynı zamanda, çalışanların yüzde 20'si metaverse'de çalışmak istemiyor, yüzde 21'i tarafsız olduğunu ve yüzde 15'i isteyip istemediğinden emin olmadığını söylüyor.

İşletmelerin yeniliği benimseme hızı. teknolojileri, çalışan yetişkinlerin yarısı (%51) tarafından metaevreni kullanmaya hazır olduklarının bir göstergesi olarak görülüyor. Bununla birlikte, Brezilya (%53), Singapur (%51) ve Çin'de (%54) çalışan yetişkinler, işverenlerinin metaverse bir işyeri sağlamak için gerekli uzmanlığa sahip olduğundan yaklaşık yarısı emin olarak eşit olarak bölünmüştür. Birleşik Krallık ve Japonya'daki çalışan yetişkinler, işverenlerinin metavernde çalışmak için gereken teknolojiyi kuramayacağına olan inancın sırasıyla yüzde 30 ve 18'iyle daha az iyimser.

Her ne kadar metaverse hala çok uzakta olabilir, ancak Lenovo, her şeyi hizmet olarak ve kullandıkça öde modellerini benimsemenin, işletmelerin kendilerini işin geleceği haline gelebilecek şeylere hazırlamalarının bir yolu olabileceğini öne sürüyor.

Ayrıca, en iyi iş VR başlığını ve VR için en iyi bilgisayarı da sunduk

Источник