30.11.2021 22:35

Çin daha fazla kısıtlamaya hazırlanıyor sınır ötesi veri akışı

Yakın zamanda yayınlanan beş yıllık bir planda, Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MIIT), 2025 yılına kadar büyük verilerin sınır ötesi güvenlik yönetiminin iyileştirilmesi için çağrıda bulundu, raporlara göre.

Reuterssınırları aşan veri akışlarının yönetimini güçlendirmenin ve açık kaynak girişimlerine daha fazla desteğin, planda özetlenen altı temel görev arasında yer aldığını bildiriyor.

Planın bir parçası olarak , MIIT'in Çin'in büyük veri endüstrisinin ölçeğinin 2025'in sonunda üç trilyon yuan'ı (yaklaşık 470,79 milyar $) aşacağını tahmin ettiği bildiriliyor.

TechRadar'ın size ihtiyacı var!

İçeriğimizi iyileştirebilmek ve daha iyi tavsiyeler sunabilmek için okuyucularımızın Netflix gibi akış sitelerinde VPN'leri nasıl kullandıklarına bakıyoruz. Bu anket 60 saniyeden fazla zamanınızı almayacak ve deneyimlerinizi bizimle paylaşırsanız çok memnun oluruz.

Plan aynı zamanda verilerin “pazarlanması”, bilgi işlem gücünün iyileştirilmesi ve küresel teknoloji standartlarının geliştirilmesinde lider bir rol oynama.

Kontrolün uygulanması

Reuters

, Çin'in 14. beş yıllık planını temel alan planı söylüyorBu yılın başlarında yayınlanan, ülkenin veri taşıma ve depolama konusundaki düzenleyici çerçevesini güçlendirme konusundaki duruşunu ikiye katlıyor. 

Yeni plan, Çin'in verileri bir “faktör faktörü” olarak gördüğünü doğrulamaya yardımcı oluyor. üretim” ve bir “ulusal stratejik kaynak.”

Özellikle, yeni plan, ülkenin bu yıl yürürlüğe koyduğu iki önemli veri merkezli mevzuatın, yani Kişisel Bilgilerin Korunması Yasası'nın hemen ardından geliyor. (PIPL) ve özünde verilerin toplanması, işlenmesi, depolanması ve korunmasını yöneten kapsamlı bir kurallar dizisi listeleyen Veri Güvenliği Yasası. 

Görünüşte, yasalar, Çin dışına taşındığında kullanıcıların verilerinin korunmasına yardımcı olmak için anakara dışında faaliyet gösteren şirketler için ayrıntılı uyumluluk gereksinimlerine yardımcı olur. Ancak, bunlar genellikle ülke tarafından kontrolü kullanma teklifi olarak görülür. şirketlerin ve kuruluşların verileri anakarada nasıl depoladıkları ve taşıdıkları hakkında.

İhtiyacınız ne olursa olsun, bu en iyi bare metal barındırma hizmetleri ihtiyacınızı karşılayacaktır

Источник