23.06.2022 19:00

Etraftaki en iyi şifre yöneticilerinden biri mükemmel bir yeni özellik aldı

Ses oynatıcı yükleniyor…

Parola yöneticisi firması Keeper Security, kullanıcıların kayıtları sınırlı bir süre içinde herkesle güvenli bir şekilde paylaşmasına olanak tanıyacağını söylediği yeni bir özelliği duyurdu.

Keeper One-Time Share adlı yeni çözüm, gizli bilgileri e-posta, metin mesajı veya çevrimiçi mesajlaşma yoluyla ifşa etmeden bir arkadaşı, aile üyesi veya iş arkadaşıyla paylaşmak isteyenler için yararlı olabilir.

Haberler, çalışanların hassas bilgileri paylaşma konusundaki yaklaşımlarıyla ilgili endişelerin artmasıyla geliyor. Western Digital tarafından yapılan çok uluslu bir anket, veri yöneticilerinin %68'inin, çalışan davranışlarının son derece hassas verilerinin güvenliği için harici bilgisayar korsanlarından ve çeşitli kötü niyetli aktörlerden daha büyük bir tehdit olduğuna inandığını ortaya koydu.

Nasıl çalışır?

Keeper Security, Tek Seferlik Paylaşım bağlantılarının yalnızca alıcının cihazıyla sınırlı olduğunu ve kullanıcının seçtiği bir zamanda otomatik olarak sona erdiğini garanti eder.

Tek Seferlik Paylaşım kayıtları yalnızca bir cihazda kullanılabilir ve kullanıcı kaydı paylaşmayı kaldırmayı unutsa bile, kayıt süresi otomatik olarak sona erer ve alıcının erişimi iptal edilir.  Çözüm, bir Keeper hesabı olmayan alıcılarla veri paylaşmak için de kullanılabilir.

Ayrıca, Tek Seferlik Paylaşım QR Kodları, Airdrop, e-posta, SMS veya diğer yollarla da iletilebilir. bant genişliği kanalları.

Ek bir güvenlik katmanı olarak, Tek Seferlik Paylaşımlar görünüşe göre cihaz kilitlidir, bu da verilere yalnızca orijinal alıcının erişip şifresini çözebileceği anlamına gelir.

Bağlantı daha sonra üçüncü bir tarafça açılırsa veya kullanıcının e-posta hesabının güvenliği ihlal edilir, verilerin şifresi çözülemez, ancak orijinal alıcının cihazında birileri ilgili güvenlik anahtarlarını ele geçirmeyi başarmış olsa bile.

Keeper Security değil ancak şirket, işletme şifre yöneticisi teklifi için yeni özellikler sunuyor.

1Password kısa süre önce, firmaların genel güvenlik duruşlarını iyileştirmelerine yardımcı olacağını iddia ettiği yeni bir çözüm yayınladı.

Insights 1Password  ;şirketlerin paylaşılan kasalardaki veri ihlallerini, şifre güvenlik açıklarını ve ekip kullanımını izlemesine yardımcı olacak araçlar içerirken, önerilen sonraki adımları sağlar ve işletmelerin çalışanlarını veri ihlalleri konusunda bilgilendirmesine olanak tanır.

Keeper One-Time Share şu anda kullanımdadır. tüm müşteriler için kullanılabilir (hem ücretli hem de ücretsiz ) ve ticari müşteriler için (Business, Enterprise ve MSP planları dahil).

Will McCurdy

Источник