15.01.2022 06:55

Bu süper hızlı USB teyp sürücüsü, bulut yedeklemeyi sizin için geçmişte bırakabilir

Müzik çalar yükleniyor…

Japon teyp sürücüsü satıcısı Unitex, USB bağlantılı ilk LTO-9 teyp sürücüsünü tanıttı.

Uygun bir şekilde adlandırılmış UNITEX USB LTO-9 sürücüsü, aktarımlı tek bir bantta 18 TB yerel kapasite sunar 300 MBps'ye varan hızlar, herhangi bir bulut yedeklemesinden veya bulut depolama alanından çok daha fazlahizmet hiç ulaşamadı. Type-A 3.0 modeli de olsa bir USB bağlantı noktasının dahil edilmesi, varsayılan olarak veya uygun dönüştürücüler kullanılarak neredeyse evrensel uyumluluğa sahip olduğu anlamına gelir.

Cihaz, LT80H'nin bir devamı niteliğindedir. LTO-8 USB masaüstü sürücü ve büyük olasılıkla önemli bir primle satılacak; LT80H 5.100$'a mal oluyor ve LTO versiyonu muhtemelen 6.000$'a ulaşacak. Öte yandan, LTO-9 kasetleri 170 dolardan daha düşük bir fiyatla makul bir fiyata sahip, bu da eşdeğerinin yaklaşık yarısı kadar 18 TB sabit disk sürücüsü maliyetleri.

Unitex'in bir sözcüsü, fiyatlandırmanın henüz kesinleşmediğini doğruladı. İlginç bir şekilde, şirketin Japonya'da zaten mevcut olan bir hizmet olarak teyp yedekleme teklifinden de bahsettiler. “Şu anda hizmeti küresel müşterilere genişletmek için çalışıyoruz” sözcü ekledi.

Güçlü bir bulut depolama alternatifi

Hizmet olarak donanım, çoğu yedeklenmesi gereken muazzam miktarda veri üreten yaratıcı endüstride hız kazanıyor. Örneğin, ABD merkezli OWC (Unitex'in rakibi), kullanıcıların sabit bir aylık ücret karşılığında donanım kiralamasına olanak tanıyan Fast Forward adlı bir plan başlattı.

Teybe yedekleme, bir veya daha fazla büyüklük sırasıdır. özellikle terabaytlarca veriyi güvenli bir yerde tutacak kuruluma sahip olmayan daha küçük işletmeler için buluta yüklemekten daha hızlıdır. 18 TB'lık veriyi USB üzerinden yedeklemek yaklaşık 17 saat sürer, ancak geniş bant üzerinden çok, çok daha uzun sürer, ayrıca bant, riskini azaltan bir fiziksel hava boşluğu sunar. fidye yazılımı saldırıları.

Bu nedenle, her ay kısa bir süre için bir LTO-9 teyp sürücüsü kiralama olanağı göz ardı edilemez. Bir ortam olarak teyp ayrıca daha esnektir, depolanması daha kolaydır, sabit sürücülerden daha az yer kaplar ve yedeklenen TB başına daha düşük çevresel etkiye sahiptir, bu da onu herhangi bir 3-2-1 yedekleme stratejisinin yararlı bir bileşeni haline getirir.< /p>

  • İşte piyasadaki en iyi harici sabit diskler

Источник