BT, çekirdek ağındaki Huawei kitini değiştirmek için daha fazla zaman istiyor

Ses çalar yükleniyor…

BT, Birleşik Krallık hükümetinden Huawei'nin telekom ekipmanını ağ altyapısının en hassas bölümlerinden kaldırması için daha fazla süre istedi.

Tüm mobil ve geniş bant operatörleri, çekirdekte kurulu tüm Huawei kitlerini kaldırmalıdır. iddia edilen güvenlik endişeleri nedeniyle şirketin teknolojisine yönelik daha geniş bir yasağın parçası olarak 28 Ocak 2023'e kadar altyapılarının katmanlarını geliştirin.

BT, Ericsson'un bulutu tarafından desteklenen yeni bir 4G ve 5G çekirdeğine geçiyor. tabanlı teknolojiler. Ancak şirketin CTO'su Howard Watson, Bloomberg 'e şunları söyledi:pandeminin neden olduğu tedarik zinciri sorunlarının ilerlemeyi yavaşlattığını söyledi.

BT Huawei

BT hala önümüzdeki yılın başlarındaki orijinal son teslim tarihine kadar çalışıyor olsa da, resmi olarak uzatma talebinde bulundu.

Huawei, İngiltere pazarında yirmi yıldır varlığını sürdürüyor ve dört büyük mobil operatörün tedarikçisiydi. Ancak, Temmuz 2020'de hükümet ABD'nin liderliğini izledi ve operatörlerin Çinli firmanın teknolojilerini kullanmasını yasakladı.

Devamını okuyun

> Huawei İngiltere'nin gelirleri, 5G yasağı etkisini artırdıkça düşüyor (yeni sekmede açılır)

> İş için en iyi geniş bant fırsatları

> Huawei, İngiltere'yi Trump yenilgisinden sonra 5G yasağını yeniden gözden geçirmeye çağırıyor (yeni sekmede açılır)

Yasak, Çinli firmaya yönelik daha geniş bir yaptırım paketinin parçasını oluşturuyor.  Temmuz 2021'de hükümet önceki politikasını tersine çevirdi ve tüm mobil operatörlerin 2021'den itibaren yeni Huawei 5G radyo ekipmanı satın almalarının yasaklanacağını ve 2027 yılına kadar 5G ağlarında kurulu tüm ekipmanları kaldırmaları gerektiğini doğruladı.

Bu önceki politikanın dramatik bir şekilde tersine çevrilmesiydi ve o sırada hükümet, kararın 5G'nin kullanıma sunulmasını üç yıla kadar geciktirmesini ve operatörlere 2 milyar pound ek maliyet eklemesini beklediğini söyledi.

Kanıt yok. şimdiye kadar iddia edilen güvenlik endişelerini desteklemek için üretildi ve Huawei iddiaları ısrarla reddetti.

  • Bunlar satın alabileceğiniz en iyi 5G telefonlar 

Steve McCaskill