AT&T ve Verizon Wireless, 5G havacılık güvenliğini kanıtlamak istiyor

AT&T ve Verizon Wireless, ABD Federal Havacılık İdaresi'ne (FAA) C-Band frekanslarını kullanan 5G'nin bunu başardığını kanıtlamak için ek önlemler almayı kabul etti. uçak ekipmanına müdahale etmeyin.

Orta menzilli C-bandı 5G spektrum, bu iki istenen sonuç arasında bir uzlaşma sağlar ve 5G'nin kullanıma sunulmasında hayati bir kaynak olacaktır.

5G ağları, geniş kapsama alanı sunan 700 MHz gibi düşük bant frekansları ve kısa mesafelerde büyük kapasite sağlayan yüksek bantlı milimetre Dalga (mmWave) ile önceki nesil mobil teknolojilere göre çok daha çeşitli bir spektrum kullanacaktır.

5G güvenliği

T-Mobile ve US Wireless ile birlikte hem AT&T hem de Verizon, bir açık artırmada 3,7 GHz ile 3,98 GHz arasında bulunan C-Band hava dalgaları için lisans kazandı bu yılın başlarında 80 milyar ABD doları topladı.

Ancak FAA, bu spektrumu kullanan 5G hizmetlerinin 4,2 GHz ile 4,4 GHz arasındaki frekanslara dayanan altimetreler gibi hassas havacılık elektroniklerini etkileyebileceğinden korkuyor.

< p>Mobil operatörler ve endüstri kuruluşları, diğer ülkelerin C-Band 5G'yi sorunsuz bir şekilde dağıttığını ve mobil ve havacılık için tahsis edilen bant genişliği arasında yeterli bir spektrum boşluğu olduğunu belirterek, güvenilir bir girişim kanıtı olmadığını söylüyor. Diğerleri, endişelerini ifade etmeden önce FAA'nın neden bu kadar uzun süre beklediğini sorguladı.

Açık artırma sırasında tahsis edilen ilk C-Band spektrumu dilimi, önümüzdeki ay kazanan teklif sahiplerine verilecekti, ancak AT&T ve Verizon, daha fazla araştırma yapılırken C-Band 5G hizmetlerinin başlatılmasını bir ay ertelemeyi kabul etti.

Artık operatörler, 5G baz istasyonlarından gelen enerjiyi altı ay boyunca en aza indirmek için ek adımlar atmayı da kabul etti. , özellikle havaalanları ve helikopter pistleri çevresinde. Bu süre zarfında müdahaleyi gösteren güvenilir kanıtlar ortaya çıkmazsa, taahhütlerin gelecek yıl 6 Temmuz'da sona ereceğini söylüyorlar.  

İşte en iyi 5G cep telefonu fırsatları Yükseltmeyi düşünüyorsanız< /p>