Apple’s VR başlığı olabilir 2023'e ertelendi

Ses çalar yükleniyor…

Apple'ın merakla beklenen karma gerçeklik başlığı – hem sanal hem de artırılmış gerçeklik deneyimlerini birleştirecek olan – artık 2023'e ertelenebilir.

Apple, kulaklığın varlığını ve çıkış tarihini henüz resmi olarak doğrulamamıştı. Ancak, birden fazla sızıntı ve söylenti, Apple MR kulaklığının 2022'de piyasaya sürüleceğini belirtti – muhtemelen Haziran'daki yıllık Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı dizisinin bir parçası.

Maalesef Bloomberg, projeye yakın kaynakların artık böyle olmayabileceğine inandığını bildiriyor. Devam eden geliştirme sorunlarının neden olduğu gecikmeler nedeniyle başlığın önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesinin beklendiği iddia ediliyor.

Kaynaklar özellikle MR başlığının sorunlarının aşırı ısınma, kameralar ve yazılımla ilgili olduğunu iddia ediyor.

p>

Bu sözde gecikmenin Apple kulaklığından bir süre sonra piyasaya sürüleceği söylenen Apple Glasses'ı da etkileyip etkilemeyeceği henüz belli değil. Ancak, sızıntıların, geliştirmeleri boyunca iki projenin bağlantılı olduğunu gösterdiğini düşünürsek, Gözlüklerin de aynı zorluklardan etkilenmiş olması bizi şaşırtmaz.

Gecikme bizi tamamen şaşırtmadı. MR kulaklık hakkında şimdiye kadar duyduklarımıza göre, Apple çiğneyebileceğinden daha fazlasını ısırmış olabilir. Bir Macbook Pro kadar güçlü, ancak Oculus Quest 2'nin ağırlığının üçte birinden daha az ağırlığa sahip, birinci sınıf, özelliklere sahip, kablosuz bir cihaz yaratmayı amaçladığı iddia ediliyor. hepsi küresel bir pandemi sırasında.

Ayrıca bu gecikmelerin Apple'ın VR, AR ve MR yaklaşımını değiştirmesinden kaynaklanmış olma ihtimali de var. Apple'ın kulaklığının yalnızca kısa aralıklarla kullanılmasını istediğini daha önce duymuştuk – içerdekiler bunun meta veriye karşı muhalefetinden kaynaklandığını söylüyor.

Ancak, bu ayın başlarında CES 2022'de meta veri deposu teknolojisinin yaygınlığı ve konuya yönelik yaygın tüketici ve iş ilgisi, Apple yöneticilerini fikirlerini yeniden gözden geçirmeye teşvik etmiş olabilir. duruş.

Sonunda bir MR kulaklığı çıkardığında Apple'ın bizim için neler hazırladığını bekleyip görmemiz gerekecek – ancak düşündüğümüzden biraz daha uzun süre bekleyebiliriz gibi görünüyor.

  • 2022'de satın alabileceğiniz en iyi VR başlıklarına göz atın