Bugün, Apple iPhone SE 3'ü (veya isterseniz iPhone SE 2022'yi) gösterdiğini iddia eden yeni görüntüler ortaya çıktı. TenTechReview ve sızdıran David Kowalski'den gelen görseller, iPhone XR'ye çok benzeyen ancak iPhone 8 tarzı iPhone SE ile aynı gövdeye sahip bir iPhone'u gösteriyor. Şimdi, burada bazı uyarılar var, ancak önce sızıntının ne dediğine bakalım.

Yeni sızıntıya göre, bu yılki Phone SE, 2020 sürümünün yeniden tasarımı olacak ve daha çok bununla iPhone XR arasında bir geçiş gibi görünecek. Yine de küçük ve kompakt bir gövdeye sahip olacak, ancak muhtemelen Touch ID'nin yerini alan Face ID ile çerçeveleri düşürecek ve çentik alacak. Oluşturma aşamasından sonra, her şeyden çok bütçeye uygun bir iPhone 13 Mini'ye benziyor.

 Apple iPhone SE 3 render sızıntısı bir iPhone XR canlandırmasını gösteriyor

David Kowalski/TenTechReview

Çapraz kablolar mı yoksa yeni, tek tip bir tasarım mı?

Ancak Bloomberg'den Mark Gurman ve Apple analisti Ming-Chi Kuo gibi daha saygın kaynaklar, Apple'ın bu yıl bir iPhone SE piyasaya sürmesi beklenirken, büyük bir değişiklik olmayacağını söylüyor. Şirketin önümüzdeki yıl iPhone XR ile aynı tasarıma sahip daha büyük bir iPhone SE piyasaya sürmesi bekleniyor, bu nedenle bu sızıntının iPhone SE 2022 boyutları ile iPhone SE 2023 tasarımının karıştırılmasıyla ortaya çıkması olası.< /p>

Aynı zamanda, Apple'ın iPhone serisinin tasarımını birleştirmeye çalışması beklenmedik bir durum değil. Şirket, FaceID'yi daha da ucuz donanıma zorlamak için eski iPhone 12 Mini bileşenlerini yeniden şekillendiriyor olabilir. Ayrıca, iPad Air gibi yana monte edilmiş bir parmak izi düğmesinin yanı sıra aynı iPhone XR tarzı tasarımı benimseyen iPhone SE'nin fısıltıları olduğunu da belirtmekte fayda var, ancak bunu bulmak için Mart veya Nisan'a kadar beklememiz gerekecek. kesin olarak çıktı.

Durum ne olursa olsun, menüdeki tek Apple yeniden tasarımı bu değil. Şirketin, MacBook Pro'da benimsemesine rağmen bu yıl iPhone 14'teki çentiği düşürmeyi planladığı söyleniyor. Bunun yerine şirket, Face ID'yi hesaba katmak için onu delgeç ve hap şeklinde kesiklerle değiştirecek. Bu raporun çok daha güçlü bir desteği var ve Apple'ın yeni iPhone 14 serisini bu Eylül ayındaki yıllık sonbahar etkinliğinde tanıtması bekleniyor.