23.06.2022 09:00

Amazon'un tamamen özerk Proteus robotu, Prime Day satın alma işlemlerinizi taşımaya hazır

Müzik çalar yükleniyor…

Amazon'un yeni depo robotu Roomba'ya benziyor, ancak bir Olympian gibi kaldırıyor.

Şirketin ilk tam özerk robotu, Amazon'un robot koordinasyon ve gerçekleştirme şirketi Kiva'yı satın almasından on yıl sonra geldi (yeni sekmede açılır) ve robotik otomasyon üzerine yaklaşık milyar dolarlık ilk bahsini yaptı.

Amazon şu anda 1.137 sipariş karşılama merkezinde (yeni sekmede açılır) yaklaşık 200.000 robot kullanıyor (yeni sekmede açılır), ancak şimdiye kadar botlar insan Amazon çalışanları ile birlikte hiç özgürce çalışmamıştı.

Proteus, ancak , farklı. Amazon, yeni botla ilgili bir sürümde (yeni sekmede açılır), Proteus'un özerklik ve çalışanların etrafında çalışmak için tasarlandığını açıkladı.

Amazon ayrıca Proteus'u çalışırken gösteren bir video yayınladı. Dev bir iRobot Roomba'ya benzeyen, ancak ön tarafında yanıp sönen samimi, tek renkli gözleri olan düz robot, ürünlerle dolu bir Amazon GoCart'ın (temelde bir ürün kafesi) altında yuvarlanıyor. Robot, arabanın altındaki orta alan olduğunu varsaydığı yere yuvarlanır, 90 derecelik bir dönüş yapar ve ardından arabanın tamamını yerden kaldırır. Amazon, robotun maksimum kaldırma kapasitesinden bahsetmiyor, ancak yerde çok fazla toz varmış gibi ağır bir ağırlığı kaldırdığı açık.

Kargo ayrıca mükemmel bir şekilde dengelenmiştir, böylece Proteus öne doğru yuvarlandığında araba devrilmez veya devrilmez. Daha sonra bir şarj istasyonuna gider ve kendini fişe takar.

Proteus'un işbirlikçi yapısını göstermek için robot, bir insan işçinin önüne geçtiğinde rastgele durur. Her biri yoluna devam etmeden önce bir anlığına birbirlerine bakıyormuş gibi görünürler. 

Bütün bunlar, Amazon'un şirketin tescilli, gelişmiş güvenlik, algılama ve navigasyon teknolojisi sayesinde mümkündür.< /p>

Proteus şimdilik GoCart işleme alanları olan Amazon depolarıyla sınırlı, ancak perakende devi Proteus'u envanter ve sipariş karşılama ağında genişletmeyi planlıyor.

Proteus, sahadaki tek yeni Amazon robotu olmayacak. Şirket ayrıca, AI ve bilgisayar vizyonu kullanarak ağır paketleri (50 libreye kadar) tanımlayabilen, kaldırabilen ve sıralayabilen tek kollu bir robot olan Cardinal'i (yeni sekmede açılır) tanıttı.

Botların ülkesi

Amazon'a olan güvenimiz, COVID-19'un hepimize koyduğu sınırlarla mücadele ederken son birkaç yılda patladı. Pandemi azalsa bile, Amazon hala alışveriş alışkanlıklarımızın merkezinde yer alıyor.

Şirket geçen yıl 470 milyar dolar topladı (yeni sekmede açılır) ve açıkça bu kârın bir kısmını dağıtım merkezi iş gücünü dönüştürmek için kullanıyor. daha otomatik alanlara. Amazon'un bazı depolarında sendikalı işçilerin (yeni sekmede açılır) yükselişiyle boğuşması nedeniyle bu çabaların ortaya çıkması belki de tesadüf değil.

Amazon'un robotları işçilerin yerini almak için tasarlanmamıştır, ancak kesinlikle bunun bir kısmı Kardinaller ağır kutuları kaldırma ve ayırma işini devraldığında ve Proteus her gün hepimizin sipariş ettiği ürünlerle dolu binlerce GoCart'ı taşımayı başardığında olacak.

Kesin olan bir şey var ki Amazon'daki herkes ve her robot Amazon Prime Day için vites yükseltmeye başlamak üzere. 

Lance Ulanoff, Live with Kelly ve Ryan, Fox News, Fox Business, The Today Show dahil ulusal, uluslararası ve yerel haber programlarında sık sık boy gösteriyor. yeni sekme), Günaydın Amerika, CNBC, CNN ve BBC. 

Источник