30.06.2022 13:00

Alibaba, yığınla veriyi yepyeni bir işe dönüştürüyor

Audio player yükleme…

Çinli e-ticaret devi Alibaba, “kurumsal dijital istihbarat hizmetleri” sunacağını söylediği Lingyang Intelligent Service Company adlı bir yan kuruluşu kurdu.

Yeni iş birimi potansiyel olarak Microsoft, Oracle ile rekabet edebilir , ve iş zekası alanında SAP.

Çevrimiçi perakende bölümü batıda daha iyi bilinse de, Alibaba ilk kez BT'nin bölümlerini fethetmeye odaklanmıyor. dünya; bulut bilişim bölümü dünyanın en başarılıları arasındadır.

Yeni işletme ne yapacak?

Çin yayını DoNews tarafından yayınlanan raporlara göre, Lingyang, “müşterinin bakış açısına odaklanacak ve işletmelerin verimli karar alma sürecini yönlendirmesine ve çoklu platform operasyonlarında veri zekası yoluyla büyümeyi teşvik etmesine yardımcı olacak”.

< p>Alibaba Group Başkan Yardımcısı ve yeni kuruluşun CEO'su Peng Xinyu, Lingyang'ın yapmak istediği şeyin “hizmet olarak yazılım (SaaS) değil, hizmet olarak veri (DaaS)” olduğunu açıkladı. çoğu “tek nokta problemlerini” çözmeyi amaçladığını söylediği diğer SaaS çözümleriyle yaklaşım; ve “iş akışı dönüşümü ile sınırlıdır”.

Dünya çapında bir milyardan fazla kullanıcısı olan Alibaba, yararlanmaya hazır çok sayıda mevcut veriye sahiptir.

Lingyang, “ Alibaba CEO'su Zhang Yong, Alibaba Group'un tüketim alanlarında biriktirdiği dijital yetenekleri akıllı ürün ve hizmetlere dönüştürmenin önemli bir görevi olduğunu söyledi.

DAHA FAZLA OKUYUN:

> Alibaba Cloud sunucuları, Monero kripto para birimi madenciliği yapmak için saldırıya uğradı

> En iyi bulut barındırma hizmetleri listemize göz atın

> Alibaba, Çinli yetkililer tarafından rekor milyar dolarlık para cezasına çarptırıldı

Lingyang beş ana ürün grubuna sahip olacak – Analiz Bulutu, Pazarlama Bulutu, Üretim ve Satış Bulutu, Müşteri Hizmetleri Bulut ve Geliştirme Bulutu – ve Dataphin, Bizphin, Quick Audience, Quick BI, Business Advisor ve Operation Advisor dahil 11 temel ürün.

Alibaba, yeni bölümün ekibinin kendi bünyesinde entegre edildiğini ve yükseltildiğini söyledi. organizasyon içinde birden fazla çekirdek departman.

Ekip görünüşe göre daha önce Alibaba'nın Double 11 Data Big Screen ve 88VIP üyeleri gibi dijital istihbarat projelerinde çalışmış ve LVMH ve Hyundai Doosan'ın yanı sıra aşağıdakiler gibi şirketlere hizmet vermiştir. Star Macalline, Xiaopeng Motors, Robam Electric ve Haidilao.

  • Bunlar şu anda mevcut olan en iyi e-ticaret barındırma hizmetleridir

Will McCurdy

Источник