Acer Nitro 5 (2022), çok fazla para için değil, harika bir performans getiriyor.

Acer Nitro 5 (2022), yenilmesi gereken bütçeye uygun oyun dizüstü bilgisayarıdır

(Resim: © Gelecek)

TechRadar Kararı

Acer Nitro 5 (2022), kıyaslamalarda iyi performans gösterdiğinden, maksimum ekran alanı için ince çerçeveli iyi bir HD monitöre ve pratik bir klavyeye sahip olduğundan, bütçeye uygun bir oyun dizüstü bilgisayarı arayanlar için iyi bir seçenektir. Tek gerçek kusuru, yetersiz pil ömrüdür.

Artıları

 • +

  Her yönden sağlam performans

 • < li>+

  İyi tasarlanmış klavye

 • +

  Mükemmel fiyat

Eksileri

 • Korkunç pil ömrü

 • Tasarımı oldukça sade

 • Yavaş şarj süresi

Acer Nitro 5 (2022): İki dakikalık inceleme

Acer Nitro 5 (2022), daha uygun fiyatlı oyun bilgisayarları ve dizüstü bilgisayarlarına yönelik mevcut pazar talebinin son aylarda nasıl arttığını göz önünde bulundurarak, uygun fiyatlı bir oyun dizüstü bilgisayarı arayan herkes için mükemmel bir seçenektir.

Nitro 5, büyük performansı sayesinde, fiyatına göre çok yönlü bir oyun deneyimi sunan, çoğunlukla piyasadaki en ucuz oyun dizüstü bilgisayarlarından biridir. Spesifikasyonlar açısından, Acer Nitro 5 bir bütçe makinesi için bazı etli özelliklere sahiptir, bu da çoğu oyunu en az 30 FPS'de en az maksimum ayarlarla ve daha makul ayarlarda çok daha yüksek çalıştırdığı anlamına gelir. 

Atla.

Fiyat ve bulunabilirlik
Tasarım
Performans
Pil Ömrü
Satın almalı mıyım?

Ekran, alanı en üst düzeye çıkarmak için ince çerçevelere sahip 15,6 inçlik bir ekrana sahip ancak ne yazık ki parlama önleyici özelliği yok, bu da dışarıda doğrudan güneş ışığı altındayken oyun oynamanın çok daha zor olacağı anlamına geliyor. Geniş tuşlar ve sağ tarafta bir tenkey sayısal tuş takımı ile klavye basit ama pürüzsüz ve kullanımı kolaydır. Ayrıca karanlıkta veya daha düşük ışıkta kolay oyun için arkadan aydınlatmalı. Dokunmatik yüzey ayrıca pürüzsüz ve göze çarpan giriş gecikmeleri olmadan çok hızlı yanıt veriyor.

Kasa sağlam ve iyi yapılmış bir his veriyor ve hayal gücünü zorlayacak kadar ince ve hafif olmasa da yine de daha hafif. diğer birçok hantal oyun dizüstü bilgisayarından daha fazladır ve taşıması nispeten kolaydır. Ayrıca, sıcaklıkları düşük tutmak için çift fan ve dört egzoz düzeni kullanılarak iyi havalandırılır.

Pil ömrü, oyun dışı düzenli kullanımda yaklaşık dört saat içinde tükendiği için en kötü özelliğidir. Birlikte verilen kablo çok yavaş şarj olur, bu nedenle yerleşik Thunderbolt 4 desteğinden yararlanmak için hızlı şarj için kendinizi harcamanız gerekir. İkinci en kötüsü, en iyi ortalama netliğe sahip 720p web kamerasıdır, ancak diğer bazı ekonomik dizüstü bilgisayarlardan farklı olarak, en azından bir yerleşik olarak bulunur.

Wi-Fi 6E'yi destekler, bu da ister evde ister yolda çok daha hızlı internet bağlantısı anlamına gelir. Bu, dizüstü bilgisayarınızı bağlayamadığınızda oyun akışı yapmak için harika bir seçenektir, ancak kullanılan Wifi'nin onu destekleyip desteklememesine bağlıdır.

Acer Nitro 5, bazı özelliklere sahip çok yönlü bir oyun dizüstü bilgisayarıdır. Ortalama pil ömrünün altında olduğu durumlar dışında, rakipleriyle aynı hizada olan sağlam performans. En seksi olmasa da, büyük ekran boyutuyla oldukça taşınabilir ve aynı zamanda çok uygun fiyatlı, bu da günümüzde kesinlikle bir bonus.

Acer Nitro 5 (2022): Fiyat ve bulunabilirlik

Acer Nitro 5 (2022), yenilecek bütçeye uygun oyun dizüstü bilgisayarıdır

 • < Strong>Maliyeti ne kadar? 999$/£1,099'dan başlayan fiyatlarla
 • Ne zaman alabilirsiniz? Şu anda ABD ve Birleşik Krallık'ta mevcut.< /li>
 • Nereden edinebilirsiniz?ABD'de Best Buy aracılığıyla, İngiltere'de ise Acer çevrimiçi mağazasından edinebilirsiniz.

Acer Nitro 5, ABD'de Best Buy aracılığıyla mevcuttur (yeni sekmede açılır) ve Birleşik Krallık'ta Acer çevrimiçi mağazası (yeni sekmede açılır) aracılığıyla, Avustralya'da satışa sunulacağı henüz açıklanmadı. Sunulan yapılandırma özelliği, 12. Nesil Intel Core i5-12500H, Nvidia RTX 3050 Ti ayrılmış grafik kartı, 16 GB DDR4 RAM ve 512 GB PCIe SSD'dir.

 • Değer: 4/5 

Acer Nitro 5 (2022): Tasarım

Acer Nitro 5 (2022), yenilmesi gereken bütçeye uygun oyun dizüstü bilgisayarıdır

 • Çok sade, sağlam bir tasarım
 • İyi tasarlanmış ve pratik klavye

En iyi oyun dizüstü bilgisayarlarını düşündüğünüzde, aklınıza ilk gelen şey, basit bir siyah metal dış cepheye ve ince ama sıra dışı olmayan bir çerçeveye sahip daha kalın bir taraf olabilir. Başka bir deyişle, çok az öne çıkan tamamen işlevsel bir tasarım. Ve Acer Nitro 5 bunu bir T'ye sığdırır.

Özellikler Sayfası

İşte, inceleme için TechRadar'a gönderilen Acer Nitro 5 (2022) yapılandırması:
CPU : Intel Core i5-12500H
Grafik: Nvidia GeForce RTX 3050 Ti
RAM: 16GB DDR4
Ekran:< /strong> 15,6 inç IPS, FHD, 144 Hz
Depolama: 512 PCIe SSD
Bağlantı Noktaları: 3 x USB 3.2 Gen 2 Type-A, 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C, 1 x Thunderbolt 4, 1 x güç bağlantı noktası, 1 x HDMI 2.1, 1 x SD Kart Okuyucu, 1 x Birleşik Jak, 1 x Kensington Yuvası
Bağlantı:
Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2
Kamera: 720p
Ağırlık: 5,51 libre | 2,5kg
Boyut (G x D x Y): 14,19 x 10,67 x 1,06 inç | 360,4 x 271,0 x 26,9 mm
Pil:  57WHr

Bir oyun bilgisayarına uygun, sağlam ve kaliteli bir yapıya sahiptir. Oldukça fazla ağırlığı var, bu yüzden yanınızda taşırsanız ağırlığını kesinlikle hissedeceksiniz, ancak boyutu da gerçek bir strese neden olacak kadar aşırı değil. Yeterli alana sahip kaliteli bir dizüstü bilgisayar çantanız olduğu sürece, çok fazla yer kaplamaz ve size fazla yük bindirmez.

Acer Nitro 5 ile ilgili öne çıkan bir şey varsa, o da klavyedir. Tuşlar siyah ve beyaz bir çerçeveye sahiptir, çoğunlukla düzdür ve standart bir klavyenin tuşlarından daha geniştir. Bu, ona görsel olarak polarize olabilen ancak daha pratik bir amaca hizmet eden çok farklı bir görünüm verir; bu, daha kalın parmakları veya genellikle titreyen elleri olanlar için üzerlerine yazmayı çok daha kolay hale getirmektir. 

Resim 1/3( Resim kredisi: Gelecek)Resim 1/3

(Resim kredisi: Future)Resim 1/33

(Resim kredisi: Gelecek)Resim 1/3

Pürüzsüz ve düz yüzey, parmakların anahtardan anahtara kaymasının daha kolay olduğu anlamına gelir; bu, aşağıdaki durumlarda son derece önemlidir. hızlı giriş gerektiren yoğun bir oyun oturumunda. Ayrıca sağ tarafta, sayı tuşlarını kolayca erişilebilecek bir konuma yerleştiren bir sayısal tuş takımı vardır.

İnce çerçeveler, ekran alanını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olurken aynı zamanda ekranın kendisinin boyutunu büyütmek zorunda kalmasını ve tüm dizüstü bilgisayarı daha büyük ve daha karmaşık hale getirmesini engellediği için biraz dikkat çekicidir.

Bağlantı noktası seçimi standarttır ancak iyi bir şekilde, çoğu ihtiyaca uygun çok çeşitli bağlantı noktaları ve yuvalarla. Ek güvenlik için üç adet USB 3.2 Gen 2 Type-As ve bir Type-C, bir HDMI bağlantı noktası, bir SD Kart Okuyucu, bir kulaklık girişi ve bir Kensington Yuvası vardır. Ayrıca, kabloyu kendiniz satın almanız gerekmesine rağmen hızlı şarj için mükemmel olan Thunderbolt 4 bağlantı noktasıyla birlikte gelir.

 • Tasarım: 3/5 < /li>

Acer Nitro 5 (2022): Performans

Acer Nitro 5 (2022), yenmek için bütçe dostu oyun dizüstü bilgisayarıdır

 • Yapılandırması için grafik olarak iyi bir performans sergiliyor 
 • İyi kaliteli HD ekran 

Herhangi bir oyun dizüstü bilgisayarının en önemli ancak yeterince önemsenmeyen özelliklerinden biri dolaşımdır. Teknik özellikler ne kadar modern olursa olsun, hava akışı kötüyse bilgisayarınız çöküş kasabasına doğru gidiyor demektir. Ancak Acer Nitro 5, çift fanlı soğutma, her iki tarafta bulunan dörtlü egzoz ve hatta klavyenin üzerinde bulunan bir üst hava girişi içeren sağlam bir kuruluma sahiptir. Bu, onunla oynadığım sayısız saat boyunca aşırı ısınmayan çok iyi soğutulmuş bir makine anlamına geliyor.

Karşılaştırmalar

İşte Acer Nitro 5'in bizim paketimizde nasıl performans gösterdiği. karşılaştırma testleri:

3DMark: Gece Baskını: 35,782; Yangın Saldırısı: 13,238; Time Spy: 5.831
Cinebench R23 Çok çekirdekli: 11.085 puan
GeekBench 5: 1.691 (tek çekirdekli); 8.596 (çok çekirdekli)
PCMark 10 (Ev Testi):
6.536 puan
PCMark 10 Pil Ömrü: 2 saat 31 dakika< br> Pil Ömrü (TechRadar film testi): 3 saat 56 dakika
Total War: Warhammer III (1080p, Ultra): 52 fps; (1080p, Low): 130 fps
Cyberpunk 2077 (1080p, Ultra): 76 fps; (1080p, Düşük): 135 fps 

Bir oyun oturumu sırasındaki performans açısından, grafiksel olarak en zorlu oyunları oldukça sorunsuz bir şekilde çalıştırır. Hem Total War: Warhammer III hem de Cyberpunk 2077 kullanarak ve ışın izleme ve entegre grafiklerin büyüsü olmadan test ettik, her iki oyun da Ultra ayarlarda yaklaşık 30-50 FPS ve Düşük ayarlarda 70-130 FPS arasında koruyabiliyor. . Ve bu dizüstü bilgisayarın kıyaslamalarının aslında diğer iki bütçe rakibinden biraz daha yüksek olduğu düşünülürse, kendi performansını koruyabilmesi mantıklı.

Görselleri tamamlayan, çift 2W hoparlörden oluşan yetkin bir ses kurulumudur. Hiçbir şekilde çığır açıcı olmasa da müzik ve ses efektleri sürükleyici ve grafikleri iyi destekliyor. Klavye pürüzsüz, duyarlı ve kullanımı tatmin edici; Özellikle gece geç saatlerde oynanan oyun oturumlarında kırmızı arka ışığın her zaman hoş bir dokunuş olduğunu söylemeye gerek yok.

Görselleri ayrıca 2560 X1440 çözünürlüğe sahip 15,6 inç QHD ekran da tamamlıyor. Bu, 165 Hz yenileme hızı ve 3 ms tepki süresi ile daha da desteklenir; bu, yalnızca grafiklerin güzel görünmesi değil, aynı zamanda görsellerin de net ve pürüzsüz olduğu anlamına gelir.

Web kamerası, normal görünen ancak süper net ve net olmayan 720p standartların altında bir çözünürlük olduğu için hakkında yazılacak bir şey değil. Zoom toplantıları için iyidir ve akışlar sırasında idare eder, ancak gösterişli bir şey de beklemeyin.

Bu dizüstü bilgisayar her yönüyle bütçeye uygun bir makine için oldukça iyi bir performans sergiliyor ve neredeyse her kriteri elden geçiyor. Çerçeve hızı, sahip olduğu donanımdan beklediğinizden daha iyidir, bu da şüphesiz CPU'nun tüm ağırlığını taşımasıdır. Genel performansına şüphesiz katkıda bulunan harika bir sirkülasyon düzenine sahiptir ve ses, hiçbir kesinti veya diğer kalite sorunları olmaksızın görselleri mükemmel şekilde destekler.

 • Performans: 4/5 

Acer Nitro 5 (2022): Pil Ömrü

< p>

Acer Nitro 5 (2022), yenilmesi gereken bütçeye uygun oyun dizüstü bilgisayarıdır

 • Hiç de uzun sürmüyor
 • Şarj için Thunderbolt seçeneğine sahiptir 

Acer Nitro 5'in ağırlığını azaltan bir şey varsa ve o da berbat pil ömrüdür. Normal çalışma koşullarında bile, pilin yeniden şarj edilmesi gerekene kadar birkaç saati geçmiyor gibi görünüyor ve şarj süresi oldukça yavaş. Kendinize bir iyilik yapın ve onun yerine bir Thunderbolt 4 şarj cihazı satın alın.

Pil ömrü bitene kadar bir filmi normal ayarlarda döngüye almayı içeren standart bir 1080p film testi yaptığımızda, pil ölmeden önce dört saat işaretine bile ulaşamadı. PC Mark 10 Pil Ömrü karşılaştırmasının sonuçları biraz daha şaşırtıcıydı, çünkü dizüstü bilgisayar 6536 puanla iki rakibini oldukça yakından karşıladı. Bu, diğer iki dizüstü bilgisayarın en az sekiz saatlik pil ömrüne sahip olmasına rağmen.

 • Pil ömrü: 1/5 

Bir Acer Nitro 5 (2022) almalı mıyım?

Acer Nitro 5 (2022),

Satın alın…

Sıkı bir bütçeniz var
Seçeneklerinin çoğu 1000 ABD Doları veya altında olduğundan, fiyat aralığı tek başına satın almak için harika bir nedendir. Donanım fiyatı ucuz tutar, ancak yine de çoğu video oyununa ayak uyduracak çok saygın bir performans sunar. 

Sağlam performansa sahip bir dizüstü bilgisayar istiyorsunuz < br>Bu dizüstü bilgisayar çoğu oyunda iyi performans gösterir ve entegre grafikler açık olmasa bile en az 30 FPS'yi tutarlı bir şekilde koruyabilir. Monitörün çok iyi bir yenileme hızına sahip olduğundan ve dizüstü bilgisayarın genel olarak 3 ms'ye kadar tepki süresine sahip olduğundan bahsetmiyorum bile. Işın izleme özelliklerine bile sahiptir.

Satın almayın, eğer…

pil ömrü iyi olan bir dizüstü bilgisayar istiyorsunuz
Bu, dizüstü bilgisayarın en zayıf yönüdür, ancak dört saat süren ve varsayılan adaptör ve şarj bağlantı noktası kullanıldığında şarj edilmesi uzun süren pil ömrüne sahiptir. Makul bir ücret istiyorsanız, bunun yerine minnetle desteklediği bir Thunderbolt 4 şarj cihazına yatırım yapmanız en iyisi olacaktır.

Güzel bir makine arıyorsunuz
Açıkça söylemek gerekirse, bu dizüstü bilgisayar güzel ve gösterişli olmak için değil, sağlam ve pratik olacak şekilde üretildi. Bu, bütçeye uygun bir dizüstü bilgisayar olmakla aynı doğrultuda olsa da, gösterişsiz siyah bir dizüstü bilgisayar olmayan bir şey arıyorsanız, büyük olasılıkla görsel olarak daha çekici bir dizüstü bilgisayar için fazladan ödeme yapmanız gerekecektir.

Acer Nitro 5 Rapor Kartı

< tr>

Değer 4/5
Tasarım 3/5
Performans 4/5
Pil Ömrü< /td>

1/5
 • İlk gözden geçirme Haziran 2022< /li>

Alisa James